Наша маленькая годовщина – transmisja bezpośrednia

Opublikowano Teksty bieżące | Skomentuj

BANDA CZWORGA CZY MATRIX?

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Nie zagram Stowarzyszeniu Marksistów Polskich „Pieśni o podrzynaniu gardeł”, po wejściu do gry Jacka Tittenbruna ofensywa nowej – tym razem prawicowej – „bandy czworga” (Marek Zagajewski, Włodzimierz Luty, Stefan Owczarz i Piotr Strębski) została już w zasadzie o głowę Sekretarza Generalnego SMP skrócona. To co zostało w dniu jego urodzin nazwałbym ciałem, niekoniecznie stałym. Wkrótce pewnie będziemy zmagać z jego mnogim awatarem.

Na razie głos oddajmy Towarzyszom i Towarzyszkom  – kolejność nie bez znaczenia. Wszak do Ewy „listu” właśnie nawiązał Jacek.

Czytaj dalej

Opublikowano Teksty bieżące | 2 komentarze

Дмитрий Джангиров: Мы вступаем в эпоху турбулентности, где значение приобретают символы

Opublikowano Teksty bieżące | Skomentuj

Z LINCZU – NA PROSTĄ

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Oszczędzę Wam szczegółów z listy mailingowej SMP – nie lubię grzebać w cudzych bebechach i dojrzewających podrobach. Ilustracje muzyczne i filmowe oddają proporcje. Ewa z atmosfery linczu nieco poobijana wychodzi już na prostą. Oto jej riposta:

Po kolei postaram się wyjaśnić poruszone w Waszych mailach kwestie, ponieważ przystępując do SMP miałam świadomość, że będzie to ciężka orka na ugorze, więc nie mogę teraz uskarżać się na to, że nastąpił przewidywalny etap linczu czy też polowania z nagonką.

Czytaj dalej

Opublikowano Teksty bieżące | 5 komentarzy

O. Булаев: КПК и классовая борьба в Китае до 1980-х гг. (19.11.2017)

Opublikowano Teksty bieżące | Skomentuj

EWA BALCEREK: DYSKUSJA WRÓCIŁA CZKAWKĄ

Podtrzymuję swoją tezę z podsumowania konferencji, iż była to najciekawsza ze znanych mi impreza dotycząca Rewolucji Październikowej. Nie znam żadnej innej, która nie wyczerpałaby tematu i cierpliwości uczestników zanim jeszcze obrady się nie skończyły, i żadnej, po której dyskusja wróciłaby czkawką po zaledwie dniu przerwy. Kto jeszcze mógłby się poszczycić takim osiągnięciem na lewicy?

Do tematu wrócił dziś rano na liście mailingowej Stowarzyszenia Piotr Strębski, przypominając jego statut. Przyjrzyjmy się więc postawom zaprezentowanym podczas konferencji i już po jej zakończeniu, w świetle przywoływanego statutu.

Zacznijmy od kwestii polityczności, którą Piotr Strębski postawił jako pierwszą.

Zgadzam się z opinią Piotra, że SMP nie jest partią polityczną i że, jednocześnie, nie oznacza to NIEPOLITYCZNOŚCI. Zgadzam się z uzasadnieniem tego twierdzenia. Zgadzam się także ze zdaniem Piotra, że to pociąga za sobą „także to, że wszystkie poszczególne poglądy są równoprawne i Stowarzyszenie nie propaguje poglądów określonej formacji politycznej” (rozumiem, że przez formację Piotr rozumie partię lub grupę, a nie formację lewicową czy prawicową).

Czytaj dalej

Opublikowano Teksty bieżące | 1 komentarz

TANECZNYM KROKIEM

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Kto by pomyślał, że czteroosobowa grupa w niepełnym składzie może tak zamieszać w szacownym gronie „legalnych marksistów” – podających się za ideowych uczniów Jarosława Ładosza, nawet przez Wikipedię zaliczanego do ortodoksów.

Pokonferencyjne enuncjacje sekretarza generalnego Stowarzyszenia Marksistów Polskich, notabene członka Grupy Samorządności Robotniczej, Piotra Strębskiego, już dziś stanowią dowód w sprawie. Jego postawa wskazuje, że wkrótce wytoczą przeciwko nam wszystkie działa. Nie martwcie się – odpowiedzialność za jatkę biorę na siebie – to ja odpaliłem ładunek. Teraz siedzę.

Czytaj dalej

Opublikowano Teksty bieżące | Skomentuj