MSZA PO NOWEJ RADYKALNEJ LEWICY

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

15 lat kręcimy się w kółko, jak gówno w przerębli – od konferencji Nowej Lewicy w 2003 r. do ostatniej inicjatywy „klasowego związku”. Wreszcie załapaliśmy się na mszę po nowej radykalnej lewicy (w załączeniu). Dla lewicowej rodzinki to ciemnogród, dla nas – zbawienie.  Odtąd wszystkie związki zawodowe są nasze i nie nasze zarazem. Nawet te z których poczęciem nie mieliśmy nic wspólnego. Nie zawracaliśmy sobie głowy „klasowymi” czy „czerwonymi” związkami zawodowymi. Działaliśmy tylko w tych, które na moment się radykalizowały. Wypadliśmy z nich w 1993 r., gdy ustały strajki.

Do powołania przez kierownictwo WZZ „Sierpień’80” Polskiej Partii Pracy nie było nawet do czego wracać. Za taki trudno uznać krytyczne poparcie, które cofnęliśmy po śmierci Daniela Podrzyckiego. To co się dalej działo wokół PPP i WZZ „Sierpień’80” – na styku nowej radykalnej lewicy z wielkoprzemysłową klasą robotniczą – dla nas nie było niespodzianką. Niedoszłe „jądro” odradzającego się ruchu robotniczego jako pracownicze, obywatelskie, choćby nie wiem jak radykalne (protesty uliczne i okupacja biur poselskich), to droga donikąd. Tak ukierunkowany radykalizm zastopowany groźbą kar sądowych – karalność przekreśla kampanię wyborczą – znalazł się w ślepej uliczce. Na listach wyborczych PPP robotnicy byli kwiatkiem do kożucha. Czy ktoś się dziwi, że za taki luksus nie chcieli płacić? Los PPP był przesądzony.

W międzyczasie niedoszłe robotnicze „jądro” przekształciło się w konfederację. Czas pokaże jak jedno ma się do drugiego – kto zagospodaruje próżnię. Dziś wydaje się, że wszystkim to zwisa i powiewa.

 

Włodek Bratkowski

2 marca 2018 r.

 

ZAŁĄCZNIK:

Komentarze
WZZ WALKA

WZZ WALKA Jak będzie taka potrzeba to będzie i rożaniec , jak będzie taka potrzeba będzie strajk my jesteśmy z ludem z ty z kim.

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski Lud dokonywał też pogromów i z ludu rekrutowano łamistrajków. Nie zawsze i nie za wszelką cenę warto „być z ludem”.

WZZ WALKA

WZZ WALKA Dokonywanie pogromów porównujesz z mszą w kościele?

Daniel Mieczysław

Daniel Mieczysław Ten dogmatyczny lewacki antyklerykalizm…

Czesław Kulesza

Czesław Kulesza powalająca skromność 🙁

Amel Mana

Amel Mana WZZ WALKA nikt nie porównuje pogromów z mszą, a sugerowanie tego jest unikaniem prawdziwego argumentu. A jest on taki, że „ludowość” sama w sobie nie jest żadną jednoznaczną wartością, a „bycie z ludem” nie jest też argumentem słuszności działań czy ich braku.

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski @Piotr Ciszewski Już nie przesadzaj. Robią komuś krzywdę? Nie. Jakby się zareklamowali własną, związkową platformą na Paradzie Równości to by niektórzy to obecni dostali orgazmu. A mnie to jest obojętne. Ja nie lubię tego marszu, ale nie przeszkadzało mi, kiedy RSS poszedł sobie na manifę z flagami. I co, to też porównasz do pogromu?

Joanna Sobańska

Joanna Sobańska Antoni Kalinowski hej, dlaczego nie lubisz Manify? Trójmiejska Manifa jest w tym roku po raz 14 organizowana, i to oddolnie. Na transparentach będzie m in Feminizm socjalny nie liberalny

Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Joanna Sobańska Nawet nie tyle nie lubię, co nie interesuje mnie. Mówię, nie mam nic przeciwko temu jeśli ktoś z RSS na to chodzi.
WZZ WALKA

WZZ WALKA Drogi Piotrze, Dziękujemy Ci za zainteresowanie się JEDNĄ z naszych inicjatyw. Po prostu walcząć w ramach procesów Sądowych w Sądach Pracy, organizacji komisji zakładowych i innych związku, zamieszczaniu regularnym opracowań z prawa pracy, udziałowi w demonstracjach pozwoliliśmy by któryś z naszych członków poprosił o mszę w Kościele bo miał taką potrzebę a my ten informację przekazaliśmy na naszym fanpage. Pozdrawiamy i wspieramy walkę warszawskich lokatorów.

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski Cieszę się, że wspieracie. Niemniej ja zawsze wyśmiewałem akcje „związkowe” typu oflagowanie zakładu, pielgrzymka, piknik czy msza za…

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski P.S. Już nawet te śmieszne paczki świąteczne dla członków związku są sensowniejsze, bo przynajmniej pracownicy coś z tej akcji mają.

Krzysztof Mroczko

Krzysztof Mroczko Wysmiewasz czyjąś wiarę? Slabiutko, to jakby śmiać się z orientacji czy tuszy. Poza tym jak uczy historia kruchta też potrafi służyć ludziom

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski Krzysztof Mroczko wyśmiewam zastępowanie walki pracowniczej religijnymi rytuałami. Gdyby to było w trakcie strajku generalnego, jakiejś walki, byłoby mniej szkodliwe. Religia służy jednak interesom klas panujących, zwłaszcza ta zinstytucjonalizowana.

Krzysztof Mroczko

Krzysztof Mroczko Jeśli jest to istotne dla ludzi w związku to znaczy że jest istotne dla budowania ich tożsamości, wspólnoty i siły. Rytuał właśnie ma tę moc, zupełnie jak mowy, pisma czy inne działania związkowe

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski Guzik a nie jest istotne. Tak jak żółty związek zawodowy Solidarność – im mniej walki o prawa pracownicze tym więcej religii, symboli i rytuałów.

Krzysztof Mroczko

Krzysztof Mroczko Jakoś w latach 80 było to istotne. To że dziś obrosli w pustkę to zupełnie inna sprawa. I wybacz, sam nie chodzę do kościoła ale jednak w Polsce znam raczej więcej organizacji katolickich niosacych realną pomoc ludziom niż amtyklerykalnych.

Barbara Rosołowska

Barbara Rosołowska Mam prawo chodzić do kościoła, jak też mam prawo do modlitwy na mszy za jakąś inicjatywę bo jestem katoliczką jak większość członków związku, więcej tolerancji Piotrze bo w tej dyskusji stałeś się katolikofobem, co bardzo źle o Tobie świadczy, jeżeli bronisz praw mniejszości seksualnych, to również powinieneś zostawić w spokoju czyjąś wiarę.

WZZ WALKA

WZZ WALKA Drogi Piotrze, Po prostu uważamy że podstawą jest rozsądek i współpraca i osób wierzących i nie wierzących by realizować wspólne ważne cele niż być sektą albo obrażających kogoś za wierzenia albo z drugiej strony zmuszających niewierzących dla wiary. „Tak jak żółty związek zawodowy Solidarność – im mniej walki o prawa pracownicze tym więcej religii, symboli i rytuałów.” Zachęcamy wszystkich do przeanalizowania (np. na fanpagę ile w przybliżeniu procentowo tam zawartości religijnej a ile poświęconej w różnych formom walki pracowniczej). Zauważyłeś Piotrze na profilu 1% treści religijnej a 99% propracowniczej nie więc po prostu nie poświęcasz odpowiedniej uwagi sprawom z różnych dziedzin.Pozdrawiamy

Agata Wasilewska

Agata Wasilewska Cisza skąd bierzesz przekonanie że wiesz lepiej od ludzi, co jest dla nich istotne?

Henry Chinaski

Henry Chinaski Wiara i religia to syf i jest z gruntu antylewicowa i reakcjonistyczna

Agata Wasilewska

Agata Wasilewska Pierdolcie tak dalej a będziecie wiecznie tuptać z transparentami w małych grupkach jako banda niegroźnych dziwaków.

Henry Chinaski

Henry Chinaski No, bo mariaz z kosciolem na pewno zmieni wszystko na lepsze

Agata Wasilewska
Agata Wasilewska Wogóle nie o to chodzi.
Maciej Kmak

Maciej Kmak Piotr Ciszewski Solidarność tylko się modli za zwalnianych pracowników, Walka i się modli i o nich walczy – ból dupy czciciela KPP, który mówi że Razem nie ma nic wspólnego z PPS ? Walce dzięki temu zdecydowanie bliżej do przedwojennej PPS, w której było również bardzo wielu ludzi wierzących, choć często antyklerykalnych – otóż tak, można być człowiekiem wierzącym i jednocześnie antyrydzykowym i antypisowym. Istnieje też w Polsce Kościół otwarty w postaci Tygodnika Powszechnego, Znaku, Więzi czy przede wszystkim Magazynu Kontakt.

Piotr Tyszler

Piotr Tyszler Ileż to razy lewa strona z tej części Europy wywoływała teologię wyzwolenia, księży-partyzantów, katolickich działaczy społecznych (w tym związkowych) z Ameryki Łacińskiej, Oscara Romero itp. itd. Wychodzi jednak, że to wołanie na puszczy, skoro jedna msza potrafi wywołać takie larum. Po cóz to nawoływanie o polską teologię wyzwolenia, skoro i tak ma być pozbawiona jakiegokolwiek akcentu religijnego, bowiem bije w oczy postępowych wielkomiejskich działaczy lewicy. Pamiętajcie, że Chrystus z karabinem na ramieniu w drugiej ręce ma też krzyż. Bez niego byłby tylko Jeszuą, jednym z wielu w owym czasie.

Julia Floraidh

Julia Floraidh Polski Kościół nie ma nic wspólnego z teologią wyzwolenia. Wbrew temu co bogobojna lewica nam wmawia, tw nie służyła do klerykalizacji lewicy tylko do usocjalniania Kościoła.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Tymczasem to co wy chcecie to: nie wolno krytykować Kościoła, nie wolno być antyklerykałem i ateistą, tylko trzeba robić walki pracownicze na klęczkach i przed ołtarzem, żeby przypadkiem nie stworzyć wrażenia że podważa się istniejące w Polsce struktury władzy.
Można powiedzieć, że zamiast teologii wyzwolenia wmawia nam się wyzwolenie przez teologię. Polecam na ten temat teologię śmierci Boga albo teologię queer – na odtrutkę. Chyba że to już zbyt heretyckie.

 
WZZ WALKA
WZZ WALKA Julia, nikt nie twierdzi, że to polska odmoana. Tu chodzi o to, że polska lewica ma problem z jakąkolwiek religijnością, mimo głośnych zapewnień, że jest otwarta. Naśmiewanie Piotra Ciszewskiego spółki tylko to potwierdza.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Co to teologia queer? Czy przyjdzie gender i mi kutasa obetnie? https://www.youtube.com/watch?v=diOTdc03XgI
Julia Floraidh
Julia Floraidh WZZ WALKA To nie lewica ma problem z religijnością tylko religijność z lewicą.
Beata Ska

Beata Ska To teraz odprawia się msze w intencji lokatorów i ludzi pracy? Świetnie. Jeśli jakiś związkowiec będzie miał ochotę kopsnąć się po błogosławieństwo do rabina też nie widzę problemu. Fajnie by było gdyby lewica zluzowała tyłki i zamiast wyśmiewać i/lub reformować kolegów zajęła się sobą. A tak gównoburza tu, gównoburza tam… To już nudne.

Wojtek Michałowski

Wojtek Michałowski Jako ateistę śmieszy mnie alergia posunięta ad absurdum.Wielu ludzi wierzy i chadza na msze czas by ateistyczna mniejszość raczyła to zauważyć i zaakceptować.Pozdrawiam.

Dobromir Kotnis
Dobromir Kotnis większość ludzi chce tez wprowadzenia kary smierci, czas by abolicjonistyczna mniejszość raczyła to zauwazyc i zaakceptować 😉
Wojtek Michałowski

Wojtek Michałowski Lewicowy ból dupy o jedną mszę i robienie o to gównoburzy jest takie śmieszne!!!! Gdyby nie było śmieszne musiałoby być żałosne.WZZ Walka mobilizuje obecnie inne małe, niezależne związki by wystąpić przeciw ustawie co ma je udupić a tutaj bóle dupy o mszę…..Niech lewica najpierw stanie się silna w tym kraju zamiast wiecznie nurzać się w gównoburzach co jest nudne i pokazuje nasz skrajnie niski kapitał społeczny….

Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Dobromir Kotnis Raczej nie większość, a co do kary śmierci to niektórych przypadkach można się zastanowić. 🙂
Julia Floraidh

Julia Floraidh Wojtek Michałowski „Ciemny lud to kupi” w wersji nowoczesnej pracowniczej lewicy?

Julia Floraidh

Julia Floraidh „Co prawda sam nie wierzę, ale nie mam nic przeciwko okłamywaniu ludu, bo lud potrzebuje bajek.

Wojtek Michałowski
Wojtek Michałowski A skąd mam wiedzieć i co mnie to obchodzi gdy wyśmiewam jedynie ostry ból dupy z powodu jednej mszy?
Henry Chinaski

Henry Chinaski Czas najwyzszy aby ateisci (a szczegolnie lewicowi ateisci) wyszli z szafy i jasno powiedzieli, ze religia to syf

Wojtek Michałowski
Wojtek Michałowski Bardzo słusznie walka klas i obalenie kapitalizmu może poczekać brunatni i korwiniścijuż robotników w Polsce przekonali a wytoczenie wojny naraz na wszystkich frontach w chwili wielkiej słabości i defensywy to genialna strategia!
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski @Julia Floraidh A co, może Ty masz decydować, kto ciemny, a kto nie i w co ma wierzyć oświecony, a w co niedouczony? Nie dość, że przypisujesz towarzyszowi słowa, których nie powiedział i złe intencje, których nie wyrażał to jeszcze gardzisz ludźmi ze względu na wyznanie, m.in. moją rodziną. Jeśli to ma być lewica, to nadal nie mam powodu, żeby na nią głosować.

Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Henry Chinaski Przecież non stop wychodzą, na każdym większym forum dyskusyjnym wylewają się tony szamba na wierzących. Głównie wyznania katolickiego, bo muzułmanie i żydzi są spoko.
Henry Chinaski
Henry Chinaski Muzulmanie i zydzi sa tak samo do dupy. Moglbym tu jeszcze pare wiar dodac. A ze glownie na katoli? A kto w tym kraju o wszystkim decyduje? Muzulmanie i zydzi? Nie sadze. Katole sa w tym kraju problem. I powinno sie na nich szambo wylewac dzien w dzien. To i tak nic w porownaniu co katole robili kiedys takim jak ja. Religia (a szczegolnie katolicka) to reakcjonistyczny syf na uslugach mamony. To sila ciagnaca nas do tylu, a nie do przodu. Precz z religia
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Nie, ziomek. Do dupy jest ten, kto ocenia ludzi po tym, jak się zapatrują na religię i filozofię.

Henry Chinaski
Henry Chinaski Szoruj prawacki trolli gdzie indziej.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Nigdzie iść nie będę, bo moje miejsce jest tutaj, od wielu lat w lewicy. Nie muszę mieć aprobaty jakiegoś randoma.
Henry Chinaski
Henry Chinaski Polska walczaca, razem…. a gdzie tu lewica trollu?
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Henry Chinaski Na czele RJN stał zadeklarowany socjalista, Kazimierz Pużak. A Razem przedstawiam tylko i wyłącznie w negatywnym świetle cwaniaku.
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Jakbyś jeszcze czytał opisy do obrazków.

Henry Chinaski
Henry Chinaski Nie chce mi sie czytac. Zabronisz mi?
Wojtek Michałowski

Wojtek Michałowski Masz swoje święte prawo do bycia koziołkiem matołkiem.Wstyd mi jednak, że jako ateista zachowujesz się w taki sposób.Też nie wierzę w boga ale znacznie mi bliżej do postawy Lema, który z Bartosiem sobie w korespondencji okazywali wzajemny szacunek mimo różnicy postaw…

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski @Henry Chinaski Chodzi mi o to, że jakbyś umiał je przeczytać, a przynajmniej zrozumieć to byś wiedział, że nie popieram partii Razem.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Antoni Kalinowski Uważam że nikt nie jest ciemny i jak dowiaduję się prawd o świecie, to się nimi dzielę z innymi, a nie zachowuję dla siebie, żeby potem wykorzystywać kłamstwa do manipulacji politycznych.
Wojtek Michałowski
Wojtek Michałowski Manipulacji politycznych?Sugerujesz to WZZ Walka?Nie jestem ich członkiem a tylko znam kilka osób od nich.Wyglądaja raczej podobnie do mnie:banda naiwniaków co się porywa z motyką na słońce ewentualnie z kamieniami na helikoptery.Mają to jednak w dupie i napierdalają motyką ile mogą….Tak to widzę.A Ty wyjeżdżasz z manipulacją polityczną.Antyklerykalizm nie jest żadnym spoiwem dla lewicy wiem to bo byłem w Niezależnej Inicjatywie Europejskiej Gadzinowskiego a nawet miałem (już byłego)kolegę libertarianina-antyklerykała w Ruchu Palikota.Tak, że jak widzę takie gównoburze to śmiech pusty mnie ogarnia i gdyby to nie obejmowało mojej osoby również to bym śmiało westchnął:całe szczęście lewacy, że brunatni wystrzelają was do nogi bo się kurwa nie nadajecie do niczego innego jak robienia gównoburz na facebooku
Julia Floraidh
Julia Floraidh Nie wiem czy jesteś ich członkiem czy nie, ale jeżeli ktos nie wierzy a idzie do Kościła się pomodlić, żeby się pokazać przed wierzącymi, bo „lud wierzy”, to jest najczystsza, najbardziej elitarystyczna manipulacja polityczna. Często praktykowana przez SLD swoją drogą jeszcze jakiś czas temu.
Julia Floraidh
Julia Floraidh „całe szczęście lewacy, że brunatni wystrzelają was do nogi”
< dla mnie kończy temat 🙋‍
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Julia Floraidh Kiedy jesteś socjalistą jesteś również chadekiem, socjaldemokratą, faszystą, nazistą, liberałem, libertarianinem, agorystą i każdym, kim w danym momencie być jest konieczne.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Jeśli z tych środowisk da się zrobić pożytek i przeciągnąć ludzi na swoją stronę, warto to robić.
Dimitris Dymitriadis

Dimitris Dymitriadis Czekam na laurkę dla wiekopomnej myśli JP II i będziemy mieli powtórkę z rozrywki, tyle, że zdecydowanie w formie farsy… Solidarność też walczyła o robotników w kościołach i pod rękę z kościołem… Jaki to dało efekt już wiemy, ale widać jak się ma za mało kognitywnych mocy to jazda koleinami zdaje się być jedyną możliwą trajektoria ruchu…

Wojtek Michałowski

Wojtek Michałowski Rozumiem, że masz złe wspomnienia z kolaboracji z kościołem zakończonej kryminalnie ale może przypowieść o siewcy albo bardziej o synu marnotrawnym przeczytaj!:)

Dimitris Dymitriadis

Dimitris Dymitriadis Ja nie mam wspomnień związanych z kościołem ponieważ rodzice mi nie zrobili tej krzywdy i nie tylko mnie nie ochrzcili, ale też nigdy tam nie zaprowadzili! Zatem i kryminalna story też zajść nie mogła, bo z pustego i Salomon nie naleje… Natomiast te ich wypociny pustynne pierwszego i drugiego wydania, jak i suplementy rzeczonych „ojców” czytałem jak najbardziej… Nie ma się czym inspirować doprawdy… 🙂

Wojtek Michałowski

Wojtek Michałowski A Dimitris D. spowiadający?Mogłeś zamiast lipnego spowiadania odprawić mszę dla towarzyszy z WZZ a ty marudzisz i marudzisz!:):):)

Maciej Szy
Maciej Szy Dimitris Dymitriadis zaraz a który to działacz przemawiał spod statuły JP II na pl. Grzybowskim? Jak komuś walka z kościołem przesłania walkę pracowniczą to Farewell.
Daniel Mieczysław

Daniel Mieczysław I bardzo dobrze, że nie są ześwirowanymi lewackimi sekciarzami. Wielki szacun.

Czesław Kulesza

Czesław Kulesza uważam, iż kwestia wiary jest indywidualną sprawą każdego człowieka. Związek zawodowy – który określa się jako klasowy – nie powinien wchodzić w tę sferę życia. Pisanie tu o teologii wyzwolenia to chyba żart.

Piotr Tyszler

Piotr Tyszler Nie pisałem o teologii wyzwolenia w kontekście tej mszy, czy naszych – jako WZZ Walka – działań. Kontekst taki, że co niektórzy lewicowcy wspominają, wręcz wzywają tw, aby powstała, ale odrzucają jak ma wątek niematerialistyczny, że tak to określę. To co to za teologia?

Ewa Agata

Ewa Agata Ale zeby teologia byla ta wyzwalajaca, musi interpretowac dzialalnosc Jezusa w kontekscie wywrotowym. Same modly czy pierwiastek niematerislistyczny ni jak z kosciola uczacego posluszenstwa wobec bogatych wyzwalajacego nie uczynia.

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Właśnie. Nie chodzi o to czym coś mogłoby teoretycznie być, tylko o to czym faktyczie jest. W innym razie bujamy w obłokach i dajemy się wodzić za nos.

Szymon Witewski

Szymon Witewski Nurt konserwatywny w WZZ Walka? Może powiecie mi jeszcze, towarzyszu, że „S” jest żółta, OPZZ opurtunistyczny, ZSP sekciarskie, IP zbyt centralistyczne, u Ikona kult jednostki, a związek Zmiany pro-putinowski? Jeszcze kilka takich odkryć, a dojdziemy do wniosku, że lewicowy ruch związkowy w kraju ma się kiepsko.

Pedro El Klecha

Pedro El Klecha A ma się dobrze ?

Szymon Witewski
Szymon Witewski Pedro El Klecha no jak wnika z powyższych kwitnąco. Choć to raczej bezruch niż ruch, poza paroma wyjątkami.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Szymon Witewski Grzechem pierworodnym WZZ Walka był sojusz ekstremów. I to jest tego efekt
Paweł Jaworski

Paweł Jaworski Julia Floraidh nie było żadnych ekstremów. Czy jeżeli nie masz o czymś pojęcia to mogłabyś się nie wypowiadać.

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Byłem na spotkaniu założycielskim WZZ Walka i potwierdzam. Wszystkie, a przynajmniej znaczną większość osób stamtąd znam i nie ma tam szczególnej rozbieżności ideowej.

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Jeśli już coś mi tam przeszkadza to Roger ze swoją sympatią do kodomitów.

Maciej Szy
Maciej Szy Paweł Jaworski Przecież Julia zawsze się zaczyna wypowiadać dopiero wtedy jak nie wie jak się jej wytknie to w lepszym wypadku urywa dyskusję i znika w gorszym usuwa posty. Już nam zarzucała że zdradzimy z pracodawcami że nas nie będzie na Manifie no w top 10 tej Pani jesteśmy;
Julia Floraidh
Julia Floraidh Paweł Jaworski To możesz mi wyjaśnić skąd ten pomysł, żeby łączyć lewicową politykę ekonomiczną z prawicową polityką tożsamościową?
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha A czemu nie Julia Floraidh
Jedno nie przeczy drugiemu.
Co wiecej jest wieksze zapotrzebowanie na taką parę niz na 30 plci w pakiecie z walką pracowniczą.

 
Piotr Kret
Piotr Kret wstaję i pierwsze co to was czytam 🙂 jesteście zaje…….. 🙂 wszyscy 🙂
Piotr Kret
Piotr Kret Szymon nie ma czegoś takiego jak związek zmiany ale jest Wolny Związek Zawodowy „Zmiana – Jedność Pracownicza”
Julia Floraidh
Julia Floraidh Pedro El Klecha Na ile kojarzę, to pomysł „frontu antyliberalnego” prawicy z lewicą narodził się w Rosji w latach 90 właśnie jako sojusz ekstremów. To jest naturalne w byłych demoludach bo opór przeciw modernizacji związanej z kapitalizmem (przemiany obyczajowe, itd.) połączył się z chęcią powrotu do socjalizmu który znali. Dlatego nazwałam to „grzechem pierworodnym” bo łączy to wiele nowych prawicowo-lewicowych inicjatyw nawet gdy same nie są już radykalne.
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha Tradycyjnie upraszczasz starając się na siłę wtloczyc w przeczytane ramy cos.co do tych ram nie pasuje 😉
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Julia Floraidh Nikt nie ma takiego pomysłu, nikt go nigdy nie wysuwał. Temat można skończyć. Chyba Cię jakiś ksiądz molestował w dzieciństwie, że 3 dzień walczysz przeciwko fejsbukowej publikacji związku zawodowemu do którego nie należysz. Ja w międzyczasie zdążyłem już o sprawie zapomnieć.
Paweł Jaworski

Paweł Jaworski Antoni Kalinowski Czy mi się wydaje, czy traktujesz molestowanie przez księży jako temat do heheszek?

Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Raczej zastanawia mnie skąd taka awersja na wszystko choć trochę związane z kościołem, a to by tłumaczyło wszystko. 🙂
Julia Floraidh
Julia Floraidh Antoni Kalinowski Stąd że jestem LGBT i to tej jej części która jest najbardziej znienawidzona i zaszczuta przez kościelną propagandę.
Pedro El Klecha

Pedro El Klecha Czyli Julia bo zasadniczo chyba kosciol jakos specjalnie nie potepia jakiej kolwiek czesci przynajmniej oficjalne

Paweł Jaworski
Paweł Jaworski Antoni Kalinowski Ale jeżeli rzeczywiście byłby w dzieciństwie molestowany przez księży, to byłby to powód do wytykania palcem? Przypuszczam, że zdaniem niektórych awersja do KRK nabyta w ten sposób byłaby raczej dowodem na polityczną „niedojrzałość” i niezrozumienie katolickiego ludu. Bo każdy klasowo uświadomiony lewicowiec żyjący z ludem za pan brat rozumie, że ksiądz to też chłop i czasem musi się wyszaleć, a lewaki mu nie dają…
Julia Floraidh

Julia Floraidh Pedro El Klecha kościół nas kocha, tylko my jeseśmy takimi niewdzięcznymi owieczkami że kontynuujemy nasz tęczowy styl życia.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Paweł Jaworski Nieakceptacja władzy zawsze przedstawiana jest jako niedojrzałość. Bo normalny sposób dojrzewania we współczesnym kapitalizmie to rezygnacja i wyjebka. Mnie to nie przeszkadza bo zdaję sobie sprawę (dzięki tym strasznym „postmodernistom” jak Foucault czy Illich) że to pojęcie jest w 100% skonstruowane i to tylko po to żeby nas pacyfikować.
Paweł Jaworski
Paweł Jaworski Julia Floraidh Foucault jest ogólnie wporzo jeżeli nie ktoś nie stara się nim zastępować Marksa
Paweł Jaworski
Paweł Jaworski Śmieszna sprawa, bo niedawno Pedro El Klecha mnie zablokował i nie widzę jego komciów, tylko repliki innych xD. Swoją drogą to oczywiste, że ów niezmordowany rycerz pisowskiej prawilności musiał się pojawić w tym wątku xD
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha Ale czy ci ta miłość kościoła jest potrzebna do szczescia Julia Floraidh
Bo mi np nie mimo ze jestem heteryk 😉

 
Julia Floraidh
Julia Floraidh Pedro El Klecha Mnie nie jest, ale to jest tak, że nawet jak ja zapominam o Kościele, to Kościół nie zapomina sobie o mnie. Szczególnie mocno nienawidzę tej instytucji za pranie mózgów dzieciom.
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha Ale gdzie bo sobie nie przypominam przymusu religii a dzieci mam.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Długo by pisać. Przede wszystkim w propagandzie skierowanej do młodzieży i dzieci, zastępowaniu rejonowych szkół państwowych łączonymi kościelno-państwowymi, prześladowaniu i dyskryminowaniu uczniów nie chodzących na religię, rozpowszechnianiu propagandy zachęcającej uczniów i nauczycieli do prześladowania młodziezy i dzieci LGBT, itd. Dużo by się tego znalazło.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Kościół nigdy nie był tolerancyjny, a jego natura jest taka, że nigdy nie będzie i nie powinien być. Kościół to instytucja władzy patriarchalnej oraz opresyjnej biopolityki, która nie powinna zostać zreformowana, tylko zniszczona raz na zawsze. Według starej zasady – oko za oko.
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha Zobacz Julia a moich dzieci nikt za religie nie reprezentował
Moze my w innym kraju żyjemy

 
Julia Floraidh
Julia Floraidh Twoje dzieci są nieheteronormatywne, niepolskie i niekatolickie, rozumiem?
Julia Floraidh
Julia Floraidh Poza tym, przypominam że Kościół kłamie i jedyną trójcą jaką sobą reprezentuje są władza, pieniądze i seks.
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha No jak nie chodzą na religie to chyba z założenia nie katolickie
Natomiast ich preferencje to ich sprawa
Zgodzisz
Julia Floraidh
Julia Floraidh To że nie chodzą na religię nie znaczy jeszcze że ich istnienie jest odbierane jako obraza dla Katolickiego Społeczeństwa Narodu Polskiego, zgodzisz? W Polsce można być niechodzącym na religię, można być ateistą a nawet Żydem, pod warunkiem, że jest się nimi pokornie i się nie wychyla, uznając prawo Kościoła do władania krajem i nadawania polskości charakteru katolickiego. My (podobnie jak kilka mniejszościowych grup etnicznych i religijnych) nie mamy takiego przywileju, bo samo nasze istnienie jest dla katolicyzmu niesamowitą obrazą.
Dlatego pokoju między Kościołem a LGBT być nie może. Celem Kościoła jest ostateczne zniszczenie nas, albo przynajmniej zepchnięcie do podziemia jak przed 100 laty, postrzegają nas jako wynaturzenie które jest obrazą samego Boga i stworzenia.
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha Julia Floraidh ja rozumiem twoje stanowisko
Osoby o ile dobrze dedukuje transpolciowej
I zdake sobie sprawe z jaka to sie mogło spotykać reakcją nie tylko kościoła
Ale nie obwinial bym o to tylko kościoła
Julia Floraidh
Julia Floraidh Ofiara zawsze jest też trochę winna, czy co?
Pedro El Klecha
Pedro El Klecha Nie winni sa oprawcy zawsze
Po prostu gnojenie innosci lezy w naturze stadnej a czlowiek to zwierzę stadne.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Paweł Jaworski Nie wiem, w sumie niezbyt mnie takie rozważania interesują.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Julia Floraidh Tak, palą gejów i transów na stosach. Jak chcesz to możesz założyć własny, genderowy związek zawodowy, który będzie zapraszał na Paradę Równości jeśli ten Ci nie odpowiada.
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. Nie przywiązywałbym do tego szczególnej wagi, tym bardziej, że pewnie to nie jest ostateczne działanie jakie podejmie ten związek.

Henry Chinaski

Henry Chinaski Co za syf. Banda reakcjonistow

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Pro blem polega na tym, że polski Kościół nie wsławił się obroną zwalnianych pracowników ( mieli na to 30 lat od początku transformacji), walką z umowami śmieciowymi, eksmisjami. Owszem istnieją wyjątki. Może i tym razem tak jest. Może ktoś wie czy Ksiądz, który ma odprawiać mszę jest jakoś wyjątkowo zasłużony w walce o prawa pracownicze? Jeśli tak to ok. Jeśli nie to przykro dawać komuś ( wszytko jedno czy duchownemu, czy politykowi, czy komu tam jeszcze) kto zdradził ewidentnie poniżanych przez te lata ludzi, zaciekle milczał gdy działa się krzywda, teraz się dołączyć i powiedzieć: ” zawsze byłem z wami”. Kto raz pozwolił sobie na milczenie, gdy sumienie nakazywało krzyczeć, walczyć, bronić zrobi to znowu przy pierwszej okazji.

Beata Ska

Beata Ska Jak to dawać? Facet nie chce stawać na czele rewolucji, tylko odprawić mszę. Z tego powodu musi być wyjątkowo zasłużony w walce o prawa pracownicze? Wątpię, żeby nagle miał ambicję nazywać się działaczem czy mówić „zawsze byłem z wami”. Korzyści z tego będzie miał raczej żadne. Nie popadajmy w przesadę.

Agata Wasilewska

Agata Wasilewska Znaczy że do RSS przyjmujecie tylko osoby które były z wami od zawsze?

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Dlaczego nie pamiętacie, że to liberałowie, m.in. Michnik prowadzili dialog ” Lewica Kościół”. Podszywając się pod lewicę, która już nie mogła skutecznie bronić pracowników, bo libearałowie zabrali ją pracownikom sami nazywając siebie, czyli opcję sntypracowniczą, lewicą i w jej niby imieniu, razem z Kościołem zdradzili pracowników, którzy byli ludzmi na przemiał, wiórami, które lecą, gdy drwa rąbią. Jeśli to tylko msza, to ok. W ogólenie to mnie nie obchodzi. Jeśli jednak pracownicy znowu zamierzają się słuchać tych, dla których nigdy nie byli, nie są i nie będą ważni, to przykre. To powrót do feudalizmu, z robotników możemy mieć za chwilę ludzi o mentalności pańszczyźnianego chłopa, który czapkował plebanowi, który miał gdzieś czakującego. To jest ta obawa, która przyświeca Piotrowi Ciszewskiemu, jak sądzę.

Barbara Rosołowska

Barbara Rosołowska Kościół ma przede wszystkim walczyć o dusze ludzi, od spraw pracowniczych są sami pracownicy i państwo, to do pracodawców i prezesow firm proszę kierować swoje pretensje o wyzysk ludzi pracy. Jako katoliczka chcę uciekać się z różnymi problemami do kościoła w formie modlitwy na mszy św. i mam do tego prawo jak większość ludzi w Polsce, ktorzy są katolikami. Więcej tolerancji, katolikofobia jest równie niebezpieczna jak każda inna, a bierze się z głupoty i niewiedzy.

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Basiu, bo przez Kościół, a konkretnie duchownych, zarówno tych trzymają ych z liberałami jak i tych trzymających z obozem konserwatywnym, robotnicy po 89, a nawet już nieco przed, zostali e dupie. Nie ma tu nic do rzeczy czyjaś wiara, to czy chodzisz do Kościoła czy nie. Na klęczkach nie da się walczyć. Na klęczkach się prosi. Związek zawodowy nie może przyjąć postawy klęcząco proszącej. Dlatego chodźcie na mszę prywatnie, nie w ramach związku. To jest prośba. Proszenie, pokora, rozumienie bliźniego w życiu prywatnym jest bardzo potrzebne. W związkowej, pracowniczej walce- NIE.

Barbara Rosołowska

Barbara Rosołowska Ja nie chcę zamykać swojej wiary w kościele, mam prawo łączyć wiarę z życiem społecznym i nikt nie ma prawa mi tego zabraniać, skoro feministki chodzą w koszulkach pro aborcyjnych i krzyczą na ulicach, że aborcja jest ok, w takich czasach katolicy nie mogą siedzieć cicho, muszą bronić swoich wartości.

Bruno Drweski

Bruno Drweski Problem nie polega na tym, ze msza czy nie msza, wiara czy niewiara bo kazdy ma dzialac wedlug wlasnego sumienia, ale na jakim podlozuu klasowym. Czy msze i kazanie odprawial ksiadz oddany sprawie telogii wyzwolenia i Walce …klas czy konserwatysta ktory ma obsesje na tematy czysto obyczajowo-indywidualne a nie ma odwagi podniesc sprawy niesprawiedliwosci spolecznej i slusznego buntu tych co, sladem Jezusa i innych prorokow, wyrzucali handlarzy ze swiatyni. Walka klas toczy sie zarowno na polu religijnym jak i na innych polach. Dla tego latynosi przoduja w katolicyzmie podczas gdy europejskie, a szczegolnie polski Kosciol opozniaja na ogol przybycia „krolestwa sprawiedliwosci”. Swiecka lewica zbyt czesto zrezygnowala z istnienia wewnatrz wspolnot religijnych, tak chrzescijanskich jak muzulmanskich czy innych, tak samo jak wierzacy ludzie zbyt czesto nie maja zaufania do czystosci intencji ludzi watpiacych lub ateistow proklamowanych. Ten problem sie rozwija szczegolnie na terenie Europy gdzie tradycje imperialne wyniesione ze starozytnego Rzymu dosc gleboko zabili duch sprawiedliwego buntu wlasciwy wszystkim prorokom, tak religijnym jak i swieckim.

Bruno Drweski

Bruno Drweski Czasem mam wrazenie, ze wracamy do debat dawno przezwyciezionych na lewicy z konca XIXe ego wieku. Niech Zyja idee Towarzysy Chavez, Morales, Iqbal, Naser i Leonardo Boff !!!

Paweł Kołodziej
Paweł Kołodziej I jeszcze robi błędy
WZZ WALKA
WZZ WALKA To też nie było w polu zainteresowania ani Piotr Ciszewski ani Agata Nosal-Ikonowicz . Więc może zajmijcie się Drodzy Nasi realnymi problemami nie robicie burzę w szklance wody. My będziemy stać za tymi co chcieli mszy murem bo to są zaangażowani, pomagający ludziom działacze a to co wywołała ta sytuacja zaczyna już budzić niesmak. https://web.facebook.com/WZZWALKA/photos/a.1930812940480515.1073741828.1930480657180410/2100783696816771/?type=3&theater

„WALKA” JEST Z WAMI! Skanska Polska nie zabierajcie ciężko pracującym ludziom chleba.

Maciej Szy
Maciej Szy Totalną łajzą trzeba być jak się daje uśmieszek przy grafice przeciwko wywaleniu 2,5 tysięcy osób na bruk.
Agata Nosal-Ikonowicz
Agata Nosal-Ikonowicz WZZ Walka To jest bardzo proste i nie zawiera w sobie żadnego ukrytego sensu. Z Piotrem Ciszewskim jesteśmy znajomymi na fb od lat, dlatego wyświetla mi się to co on publikuje. Natomiast słuszna propaganda związkowa nie dotarła do mnie z wyżej opublikowanym przez Ciebie przekazem (chociaż z pewnością udostępniałabym te informacje o co przecież chodzi), tymczasem ja na fb, przynajmniej ostatnio, jestem mało aktywna. 🙂
Maciej Szy
Maciej Szy Tak ludzie z RSS to wrzucali, w komentarzach na RSS to było i to umknęło ale post Ciszewskiego nie umknął cuda wianki na tym FB.
Agata Nosal-Ikonowicz
Agata Nosal-Ikonowicz Tak, bo posty Ciszewskiego mi się wyświetlają. Zarzucanie mi, że nie wrzucam pracowniczych postów, gdy je widzę jest tak idiotycznym zarzutem, że należy go zinterpretować, jako złą wolę, chęć wywoływania zadym z powodu uwielbienia zadym. Tak też to kwalifikuję i uprzejmie proszę nie podejmować więcej rozmowy ze mną, bo nie mam ochoty na kontakty z kimś kto zaspokaja na forum swoje dziwne potrzeby emocjonalne.
Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz WZZ spróbuj podjąć dyskusję, merytoryczną, o roli Kościoła w tym, że Solidarność jest związkiem układającym się z niekorzyścią dla pracowników z pracodawcami, zarówno na poziomie politycznym, jak i w poszczególnych zakładach. Dlaczego przez lata ten związek godził się na dziki kapitalizm. T9 nie jest nieważne, bo z historii trzeba wyciągać wnioski. Czy sytuacja się zminiła, czy duchowni, którzy chcą być nauczycielami dla ludu rzeczywiście popierają jego interesy. Inna dyskusja nie ma sensu. Bo jest na inny temat. Wiesz, każdy może demonstrować swój upór, ja i tak będę to lub tamto. Ale to nie jest poważna rozmowa. Jak byś odniósł się do moich argumentów, to może byś mnie przekonał, że nie mam racji. I wydaje mi się, że na tym polega dialog. Taki dialog obu stronom umożliwia podjęcie sensowniejszych, naprawdę odpowiedzialnych, decyzji. Bo nie jest tak, że z góry wiemy kto ma rację. Wymieniając argumenty, z szacunkiem dla drugiej strony, czegoś od siebie nawzajem się dowiadujemy. 🙂

Amel Mana
Amel Mana > dzień dobry, chciałbym wstąpić do związku, szef mi nie płaci, nie chce mi wydać umowy…
> świetnie trafiłeś, wstąp do nas, razem odmówimy różaniec za twoją wypłatę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia za umowę o pracę, ale najpierw musisz się wyspowiadać z grzechów przeciwko swojemu bliźniemu – pracodawcy – i udzielić mu przebaczenia, by móc w odnowie ducha nosić swój krzyż co dzień
Kiedyś na szkoleniu w PUPie dla przyszłych szefów, dowiedziałam się, że Kodeks Pracy byłby zbędny gdyby wszyscy przestrzegali 10 przykazań. Coś w tym kurczę jest 🙂

Nie płacimy na etaty i posiadówy tylko na to co trzeba!

Henry Chinaski

Henry Chinaski Jeszcze moze w policji poszukajcie sobie czlonkow.

WZZ WALKA
WZZ WALKA Pracownicy Ochrony mienia to jedna z najbardziej wyzyskiwanych grup pracowniczych w Polsce. W obronę praw ochroniarzy angażowały się związki jak IP, Sierpień 80, ZSP, RSS wielokrotnie pisze ilu ochroniarzy ma w szeregach. Więcej?
Adam Grzegorz

Adam Grzegorz cos poszlo zle, ale to juz dawno. teraz to tylko nieszczegolnie zaskakujace konsekwencje.

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Wypisałem się z Walki, ale patrząc na pyszny ból dupy wielce tolerancyjnych i oświeconych lewaków, którym przeszkadza, że ktoś może mieć inne przekonania teologiczne/filozoficzne, uzurpującym sobie prawo do nazywania ludzi o takich poglądach ,,ciemnotą” chyba tam wrócę.

Henry Chinaski
Henry Chinaski Idz stad trollu. 30 znajomych i jedno zdjecie. Kto ci placi? Pis? Kurwin? Putin
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Troll to Cię robił z samicą goblina. Moje oryginalne konto, zablokowane przez podpierdolenie do Zuckerberga przez jednego z twoich trockistowskich kolegów. https://web.facebook.com/antek.kalinowski.9?ref=br_rs
Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski ucinam tę nitkę konwersacji jako donikąd nie prowadzącą

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Amtoni Kinowski, osobiście nienawidzę dewotów antyklerykalnych jak tych kościelnych. Obie grupy to wariaci i maniacy. Trzeba to powiedzieć jasno ze względu na dobro sprawy. Oba rodzaje postaci to sekciarze, którzy dążą do stworzenia sekty. Czy sekty Katolickiej czy antykatolickiej, to wszystko jedno. Sekta charakteryzuje się tym, że jest zamknięta na jakąkolwiek dyskusję. Zatem nie tylko to, że ktoś w związku z uporem maniaka wyszukuje religijnych i im wyjaśnia jak źle jest być wierzącym ale i to jak ktoś, kto z uporem maniaka zaprasza na msze zamiast rozmawiać o prawach pracowniczych jest objawem sekciarstwa. Spotkaliśmy się w innej sprawie i tylko ona jest przedmiotem dyskusji. Owszem można rozmawiać o Kościele albo np. różnych grupach czy klasach społecznych ale w kontekście tego czy są pomocne czy nie w walce. Dyskusja powinna być pozbawiona zbędnych emocji, bo chodzi o ustalenie faktów a nie zapisanie lub wypisanie kogoś z Kościoła, komitetu obrony świeckości, itd.

Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Dlaczego niby fakt, że ktoś zamówił mszę jest budowaniem sekty? Równie dobrze mógł to być ktoś spoza związku. Kiedy umarł Jaruzelski, ktoś zamówił za niego mszę i się normalne odbyła.
Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Feministki to nie związek zawodowy. One się zrzeszyły właśnie przeciwko pewnej części nauki Kościoła. Akurat w związku ludzie zrzeszają się bez związku z religią a po to by zajmować się prawami pracowniczymi. Możesz założyć stowarzyszenie obrony przed feministkami i tam z nimi walczyć. Nie musisz zatem siedzieć cicho, ale nie dziel rpbotników, z tego powodu, że jakp Katoliczka czujesz się prześlafowans. Ja akurat mieszkam w dużym mieście i zapewniam, że robotnicy nie są tak katoliccy jak byś sądziła. W zasadzie mam wokół siebie ludzi pracy niewierzących albo traktujących religię jako własną sprawę. Zatem nie jesteś raczej typowa z tą walecznością w całkiem innej sprawie niż ta z powodu, której powołuje się związki.

Agata Wasilewska

Agata Wasilewska Tzw. feministki zrzeszyły się w celu narzucenia społeczeństwu swojej filozofii. To za czym opowiada się Kościół w kwestii praw kobiet nie jest wymysłem tej Instytucji.

Paweł Nosal
Paweł Nosal Z tym szczegółem że jest. 😉
Agata Wasilewska
Agata Wasilewska Bzdura. Tak ci się tylko wydaje.
Agata Wasilewska

Agata Wasilewska Błąd polega na utożsamieniu Kościoła jako instutucji z duchowymi potrzebami ludzkimi. A już wyśmiewanie kogoś o innej filozofii niż materialistyczna jest zwykłą głupotą i wynikającym z niej chamstwem.

Dawid Kański

Dawid Kański Powoływanie się na teologię wyzwolenia jako argument jest słabe, a nawet bardzo słabe. W Polsce kościół katolicki to jedna z najbardziej reakcyjnych instytucji wpajająca ludziom reakcyjne postawy.

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski W Polsce do teologii wyzwolenia nawiązuje kilka grup np. powiązana z magazynem „Kontakt”, jednak ich charakter jest niszowy i na politykę kościoła mają taki wpływ jak radykalna lewica na politykę w ogóle. Manifestowanie na tym etapie religijnych rytuałów w ramach działalności związkowej (nie mam nic przeciwko rytuałom, wiara to prywatna sprawa każdego z nas), raczej osłabia świadomość pracowników niż ją wzmacnia. No chyba że kościół, w którym to robicie jest powiązany z teologią wyzwolenia, a wiernym wpaja świadomość klasową. Nie słyszałem o czymś takim w Polsce czy na Ukrainie.

Maciej Kmak
Maciej Kmak W kościołach w Polsce czasami można usłyszeć o solidarności międzyludzkiej, o klasowości nie ma mowy, chadeckie wartości polegają jednak na tym, że można zachęcać do pomocy biednym – tak robią niektórzy księża, ale nie narzucać tego siłą. Była też jednak w historii Europy mieszanka wartości chadeckich i socjalistycznych https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm_chrześcijański
Piotr Ciszewski
Piotr Ciszewski Ale drogi chadecji i socjalizmu dawno się rozeszły. Chadecja to obecnie część systemu kapitalistycznego, jedna z jego podpór.
Maciej Kmak

Maciej Kmak Ale indywidualnie jest nie mało Chrześcijańskich Socjalistów, popierających jednak lewicę laicką.

Marcin Pawelski
Marcin Pawelski Z resztą mnie bardzo dziwi, że mają tak mały wpływ na cokolwiek. Odnoszę wrażenie, że więcej jest w Polsce chrześcijańskich socjalistów, albo chociaż chrześcijan o socjalistycznych ciągotach, niż laickich socjalistów nie będących liberałami, którym pomyliły się chorągiewki.
Konrad Mazurek

Konrad Mazurek Udało się wymodlić?

Filip Stojanowski

Filip Stojanowski najlepsza grafika do tej pory.

Piotr Woj
Piotr Woj Ale ktoś ma wielki ból d… Związek zrzesza pracowników bez względu na przynależność partyjną oraz nie zwraca uwagi czy dany delikwent wierzy w Boga bądź nie. Kwestie te pozostawiamy dla każdego z osobna i nie wpływamy na postrzeganie w tej materii. Jeśli ktoś ma z tym problem, to jego zmartwienie.
Ja osobiście wierzę w Boga, modlę się i zmawiam czasem różaniec a do kościoła nie chodzę. Jakoś nie przeszkadza mi to w działalności związkowej.

 
Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski skoro kwestie pozostawiacie każdemu jako prywatne to czemu reklamujecie na związkowych stronach mszę w intencji? Nie chodzi o jakieś ale wobec religii, ale mieszanie jej do działalności związkowej.

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Dlatego, że część osób może być czymś takim zainteresowana.

Maciej Kmak

Maciej Kmak Tyle na lewicy laickiej mówi się o tolerancji wobec muzułmanów, żydów, homoseksualistów itp, ale jak widać ona nie dotyczy już wierzących socjalistów.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Maciej Kmak Tolerancję to wypaczają katolicy. Tolerancja to „nie zgadzam się z toba, ale akceptuję twój pogląd”. Tolerancja to akceptowanie że są wierzący socjaliści w związku i nie przekonywanie ich do niewiary. Klerykalizacja działania związku, organizacja mszy, pielgrzymek, itd., to oddawanie wam władzy a nie żadna tolerancja.
Piotr Woj

Piotr Woj Dotychczas w związku nie trafił się nam nikt innego wyznania, natomiast niewierzących zapraszam w tym czasie na piwo.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Nic dziwnego że nie trafił się nikt innego wyznania, skoro reklamujecie się w ten sposób jako organizacja katolicka.
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski @Julia Floraidh Msza jest dla chętnych. Jeśli komuś przeszkadza, że jakiś związkowiec idzie do kościoła to już nie jest ,,nie zgadzam się z Tobą, ale akceptuję Twój pogląd” tylko ,,masz robić tak jak ja chcę”.

Maciej Kmak
Maciej Kmak Julia Floraidh Przeczytaj sobie poniższą książkę, wg. twojego toku rozumowania wynika z niej, że PPSD i PPS były partiami sklerykalizowanymi 😛 http://universitas.com.pl/…/Sacrum-i-rewolucja…
Julia Floraidh
Julia Floraidh Nie. Msza jest dla chętnych oznacza że możecie iść wspólnie na mszę, ale nie jako związek tylko jako grupa prywatna.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski A mszę może zamówić każdy, to nie musiała być inicjatywa związku.
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski @Julia Floraidh Czyli co, mają się wypisać na godzinę ze związku?

Maciej Kmak
Maciej Kmak Julia Floraidh I mi to pasi, widać wam bliżej do SDKPiL, KPP czy PPR.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Nie obchodzi mnie co mają robić. ;D We wszystkich organizacjach w których byłam osoby religijne miały akceptację i żadnej do tego nie było potrzebne chodzenie całą organizacją na mszę.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Maciej Kmak Bliżej mi do anarchokomunistów. W dużym stopniu przed wojną niekatolików, taka ciekawostka.
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Przecież idzie tylko ten, co chce.

Julia Floraidh

Julia Floraidh Nie, idzie WZZ Walka a jak ktoś nie chce to jest alienowany. Jest wprost napisane, zamówiliście mszę i poszliście na nią do katolickiego kościoła, to jest mocna deklaracja. Cieszcie się że Śwadków Jehowy nie macie tam.

Maciej Kmak
Maciej Kmak Julia Floraidh A mi bliżej do syndykalistów, w dużym stopniu przed wojną wierzących.
Julia Floraidh

Julia Floraidh Maciej Kmak Chyba narodowych syndykalistów. ;d

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Równie dobrze można by się czepiać, że RSS zapraszało na jakieś feministyczne inicjatywy, z których część nie jest popierana przez niektóre osoby. Mimo to nikomu się krzywda nie działa. Pamiętam jak uczestniczyłem w demonstracji w obronie Palestyny, trzymałem flagę RSS. Po dojściu do ambasady Izraela demonstracja napotkała kontrę, gdzie również się takowe flagi pojawiły.

Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Ja się nie czuję w żaden sposób alienowany, pomimo że pewnie nie pójdę na tę mszę, zresztą dawno już w kościele nie byłem.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Antoni Kalinowski Nie, nie możnaby było. Dlatego że feministyczne inicjatywy są słuszne, wolnościowe i lewicowe, a katolickie niesłuszne, prosystemowe, antywolnościowe i prawicowe.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski @Julia Floraidh No tak, typowe dla liberalnej lewicy myślenie. Jak stoisz po naszej stronie to jesteśmy dla Ciebie tolerancyjni, a jak nie to jesteś faszystą i wynocha.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Antoni Kalinowski Nie ma czegoś takiego jak „konserwatywna lewica”.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Nie ma i nie pisałem, że jest. Może być co najwyżej ortodoksyjna.
Julia Floraidh

Julia Floraidh Maciej Kmak No i po co mi to wklejasz? ZZZ był piłsudczykowską organizacją, czym bliżej stawali się anarchizmu tym dalej byli od katolicyzmu. A Piłsudski, ciekawostka, był faszystą.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Antoni Kalinowski Sojusz ekstremów który praktykujecie to jest daleko od ortodoksji lewicowej.
Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Jakich ekstremów?
Julia Floraidh
Julia Floraidh Lewicowych i konserwatywnych.
Maciej Kmak

Maciej Kmak Julia Floraidh Sprawiasz wrażenie takiej gimboateistki jak Ewa Kokot, ale nie martw się z tego się wyrasta.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Mam 30 lat.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Każdy ateista jest gimboateistą, swoją drogą. No chyba że jest na klęczkach i praktykuje „Panu Bogu świeczkę”, bez żadnego kręgosłupa.
Maciej Kmak
Maciej Kmak łał nie pytałem cię o wiek, kobiet się o lata nie pyta 🙂 na zdjęciu bardzo młodo wyglądasz.
Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz RSS jest partią polityczną. To jest całkiem co innego. Ale to zupełnie co innego. Nie jesteśmy oczywiście partią antyklerykalną, ani te sprawy nie sa u nas na pierwszym, czy nawet 10 miejscu, jednak chcemy rozdzielności państwa od Kościoła, i chca tego zarówno wierzący Katolicy w tej partii, jak i ci niewierzący. W każdym razie partia jest od tego, żeby zajmowac się światopoglądem, szerzyć taki czy inny światopogląd a związek zawodowy NIE jest od tego. Natomiast nie od rzeczy jest rozmowa o roli Kościoła jako instytucji w tym, jak robotnicy dostali w dupę po 89 r. Bo inaczej znowu będziemy mieli Solidarność bis, związek na kolanach, który po pierwsze uznaje kapitalistę za bliźniego, a po drugie uznaje, że porządek społeczny, w któym pracownicy robią na pracodawcę jest ok, a jedynie pracodawcy powinni być bardziej chrześcijańscy, troszke lepsi. I to nie jest dobre dla sprawy pracowniczej i dopóki stosunek polskiego Kościoła do tych spraw się nie zmieni, to nalezy zrobić wiele, żeby ludzie chociaż o tym sie dowiedzieli, że warto to obserwować, warto słuchać co mówia księża i wyciagać wnioski, miec własne zdniie w tej sprawie, bo ksiądz to nie wyrocznia, ani tez nie głos Boga, niż znowu paść na kolana, że tak to ujmę w przenośni, rzecz jasna.

Maciej Kmak
Maciej Kmak Julia Floraidh Czyli wszyscy katolicy wg. ciebie nie mają kręgosłupa moralnego?
Julia Floraidh
Julia Floraidh Kobiet się o wiek nie pyta, ale można seksistowsko i paternalistycznie upupiać?
Julia Floraidh
Julia Floraidh Maciej Kmak Kręgosłupa nie mają ateiści którzy dla korzyści politycznych udają, że wierzą.
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Kobieto, ale kto robi sojusze z jakimiś fundamentalistami? Cały temat sprowadza się do tego, że ktoś zamówił mszę w intencji związku zawodowego. Normalny ateista nastawiony do ludzi przyjaźnie olałby to, bo dla niego msza jest nic nie znaczącym rytuałem, który w żaden sposób nie zagraża jego życiu, zdrowiu, wolności. Ateista lewacki, anarchistyczny podniesie larum, że w zasadzie nie wiem co, że ktoś go prześladuje ze względu na wyznanie czy jego brak poprzez… nawet nie wiadomo co, bo on sam nie umie określić.

Maciej Kmak
Maciej Kmak Julia Floraidh + gimbofeminizm, we wszystkim widzący seksizm.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Maciej Kmak Każdy feminizm to gimbofeminizm. Dojrzała feministka to taka która jak na nią plują pyta czy pada deszcz.
Maciej Kmak
Maciej Kmak To ty plujesz i upupiasz wiarę niektórych związkowców.
Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski @Agata Nosal-Ikonowicz Myślę, że zajmowanie się takimi dyskusjami to jest strata czasu. Czy to wydarzenie zmieni charakter związku zawodowego? Czy od tej pory zamiast stawać w obronie ochroniarzy będzie odmawiał za nich różaniec? Nie. Związek zawodowy powinien przede wszystkim być skuteczny, a czy zechce poprzeć taką czy inną inicjatywę, ma do tego prawo.

Julia Floraidh
Julia Floraidh Maciej Kmak Upupianie wiary towarzyszy to właśnie takie protekcjonalne poklepywanie po główce i unikanie trudnych tematów związnych z własnymi przekonaniami oraz świadomością tego co naprawdę robi Kościół. Nie wdawanie się w dyskusje o religii w imię liberalnego pseudo-status quo to traktowanie ludzi jak idiotów.
Maciej Kmak

Maciej Kmak Julia Floraidh Co innego antyklerykalizm a co innego wiara w Boga, to że ktoś wierzy nie znaczy od razu, że popiera Rydzyka, Radio Maryja, Pis czy Episkopat – prawdziwa wiara jest ponad tym.

Antoni Kalinowski

Antoni Kalinowski Nie widzę powodu, by związek zawodowy stawał się platformą do prowadzenia dyskusji na temat przekonań religijnych tym bardziej, że w wielu przypadkach sprowadza się to do jałowych sporów jakie pamiętam z gimnazjum w stylu ,,czy Bóg może stworzyć taki kamień, żeby nie był w stanie go podnieść?”.

Antoni Kalinowski
Antoni Kalinowski Można organizować się na bazie znajomości ze związku czy innej organizacji. Jak chcesz w jego ramach zorganizować wyjście na popieraną przez Ciebie demonstrację to co za problem? Po co tylko przez to tworzyć podziały.
Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Tak, bo takie wydarzenia sprawiły, że robotnicy z Solidarności byli bezradni i wczesniej trochę wyjasniłam dlaczego. Ja nie przerzucam sie słowami. Bo to strata czasu. Chodzi mi o to, żeby jednak nie było powtórki z rozrywki, bo wszyscy, w tym Ty dostaniemy po tyłku. Warto sie więc tym zająć i zastanowić nad tym. W ogóle robotnicy mają szanse na cokolwiek jak zaczynają zajmować się również myśleniem, dyskutowaniem. Inaczej nie.Więc warto rozmawiac i mysleć, a nie robić coś bez przemyślenia konsekwencji.

Maciej Kmak
Maciej Kmak Julia Floraidh Przeczytaj czym antyklerykalizm jest wg. słownika – wg. mnie chodzi min. o to : Chodzę do kościoła, ale nie życzę sobie by księża mówili mi na kogo mam głosować, sami mogą sobie głosować na kogo chcą, ale ambona nie służy do wygłaszania poglądów politycznych. https://pl.wikipedia.org/wiki/Antyklerykalizm
Agata Wasilewska
Agata Wasilewska Jak wiele tu osób, które do tego Związku nie należą, ale chcą mu narzucić swój sposób działania, myślenia, wartościowania… Nie, nie chcemy takich rewolucjonistów, którzy będą za ludzi myśleć i decydować. Dlatego ci którzy uważają się za skrajną lewicę, są w czarnej dupie i tam pozostaną.
Julia Floraidh
Julia Floraidh Agata Wasilewska „nie chcemy takich rewolucjonistów, którzy będą za ludzi myśleć i decydować”
Ale tylko w jedną stronę – nie można tylko myśleć antykościelnie. Gdy Kościół chce za ludzi myśleć i decydować, jest już ok?
Kościół ma ambicje do bycia pasterzem, a za swoje owieczki postrzega cały naród. Ma ambicje bycia niekwestionowanym autorytetem moralnym, kształtującym prawo i nadającym ton polityce. Taki Kościół chcecie zamiast owych lewicowców-antyklerykałów?
Julia Floraidh
Julia Floraidh Maciej Kmak Piszesz z jednej strony że ambona powinna być oddzielona od politki, a przecież tutaj sam WZZ Walka upolitycznia Kościół przez zamawianie mszy w intencji politycznej. To niekonsekwentne.
Piotr Tyszler

Piotr Tyszler Mam delikatne pytanie: krytykujecie tu niezwykle zawzięcie jedną mszę w intencji ukrócenia wyzysku, plujecie, wylewacie pomyje, a żaden z atakujących nie jest członkiem Walki. Przyszło wam do głowy, aby dowiedzieć się, czy komuś w samym zwiàzku to nie pasuje? No raczej nie, więc po jaką cholerę w ogóle tyle energii i czasu zmarnowano. Przypominam również „głównodowodzącemu” tego bajora, że w samej Walce był bodaj dwa tygodnie, bynajmniej nie zakładał i w trudach organizacyjnych nie uczestniczył. Przyszedł na gotowe, trochę z kolegami nabruździł i dał dyla, teraz smarując paszkwile. Ciekawe, że na swój poprzedni związek, gdzie autentyczni naziole byli, o czym wiedział doskonale wstępując tam, ba! nawet biorąc ster rządzenia, takich pomyj nie wylewał. Gdyby tak tej energii, co tu zużyto przeznaczyć na obronę i ofensywę ludzi pracy….

Michał Sarnicki

Michał Sarnicki Przecież u Was są autetyczni naziole, a Wy cały czas ich wybielacie i nazywacie „ludem” i „klasą”.

Paweł Nosal
Paweł Nosal „Autentyczni naziole” XD Misza, ja staram się po tobie nie jechać, ale weź się człowieku ogarnij. Jeśli ci wyimaginowani naziole byli powodem waszej gówniarskiej popisówki to ja już rozumiem czemu nie jesteście w stanie zrobić niczego bardziej konkretnego niż post na fb. Na potwierdzenie mam właśnie tę infantymną imbę, która rozkręcacie z sobie znanego powodu.
Michał Sarnicki
Michał Sarnicki Nie wiem o czym ty znowu gadasz. Wojciechowski jest rasistą i islamofobem, jak dla mnie to taki „autetyczny nazista”, a przypominam, że to nie jest szeregowy członek związku tylko przewodniczący komisji zakładowej. A już następnym razem to naprawde nie podchodz do mnie na żadnej demonstracji, bo i tak Ci ręki więcej nie podam.
Paweł Nosal

Paweł Nosal Jak na razie nie byłeś w stanie spojrzeć mi w twarz. 😉

 
Paweł Nosal

Paweł Nosal Poza tym twoja definicja autentycznego nazisty obejmuje zatrważająco dużą populację Polski. Nie czas na emigrację? XD

Maciej Szy
Maciej Szy A mi był? We 3 szli potem pytałem co pieprzyli pod sklepem jak stałem to „wyrażali opozycję wobec mojego uczestnictwa w akcji pod Cytadelą”, wszedłem do sklepu jak miałem kupiłem piwo szedłem za nimi do Metra ni wyszli. Wali od nazisty i faszysty na dzień dobry reszta „lewicy” albo się boi. Proszę się zapytać o akcję pod bramą UW (jest na CIA) zapytać kto tam był. A Ty Sarnicki zapisałeś do WZZ „Walka” autentycznego sprawcę przemocy seksualnej pana D.P łyso? I japa bo się skończy dzień dziecka.
Maciej Szy

Maciej Szy A potem mi któryś pisze że Misza jest ok ale wyzywa ludzi od faszystów i nazistów bo ma problemy osobiste. Ja jestem dobry człowiek znaleźć numer do psychologa jakiegoś? Zaprosić na imprezę gdzie będzie można kogoś poznać? Banda nie powiem kogo.

Michał Sarnicki
Michał Sarnicki Hahaha Co? XD
Michał Sarnicki
Michał Sarnicki Może warto zrobić inną bardzej „autetyczną” lewice profaszystowską? Pewnie lepiej wyjdzie w wyborach ( w końcu) XD No nic. Miłego taplania się bagnie życzę 🙂 Pa
Ewa Agata

Ewa Agata Drodzy Panowie: Pawel Nosal i Maciej Szy. Mam nadzieje, ze „nazioli” nie ma wsrod Was rzeczywiscie. Ale, czy uwazacie, ze nie ma u Was nikt problemu z islamofobia? Uwazacie, ze jest ok szczucie na Muzalmanow?? I to jest spojne z walka klasowa? Z dazeniem do budowy swiata bez wyzysku, jak macie napisane w deklaracji programowej, ktora tez wspoltworzylam? I nie ma mnie w Walce, bo zostalam z niej wbrew sobie wykluczona. Teraz rozumiem dlaczego 🙂

Maciej Szy

Maciej Szy Proszę Pani w którym miejscu wypowiedziałem się kiedykolwiek na temat islamu? Można przenalizować moje wypowiedzi do 2003 roku kiedy zacząłem publicznie się wypowiadać na tematy polityczne-społeczne.

WZZ WALKA
WZZ WALKA Pani Ewa Agata została wykluczona z WZZ „Walka” bo prowadziła przez okres paru miesięcy w imieniu WZZ „Walka” korespondencje z podmiotami zagranicznymi i na wezwanie do ujawnienia jej treści nie odpowiedziała do dzisiaj.
Ewa Agata

Ewa Agata Nie prowadzilam zadnej korespondencji a zostalam zaproszona do rozmowy przez komunizujaca federacje zz, ktora zainteresowala sie Walka po zaanonsowaniu przez lewicowego dzialacza z Paryza. Sprawa sie rypla, bo zaproszenie do rozmowy dostalam 22 grudnia a 24 w wigilie BN przewodniczacy Walki, osoba wierzaca, rozpoczela nagonke na ludzi organizujacych Spoleczne Fora Wymiany Mysli afiliowane przy zz. W zwiazku z tym sprawa zostala odkrecona na dobre. Zatem zadnych rozmow w im. Walki nigdy nie prowadzilam, prosze nie zmyslac.

WZZ WALKA
WZZ WALKA Jeszcze raz:\bo chyba się nie rozumiemy. Jako osoba odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe odmówiła Pani informacji o rozmowach z jakimikolwiek zagranicznymi podmiotami. Z CGT Confédération Générale du Travail są wymieniane e-maile w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Wysyłała Pani listy e-mail m.in do Czech, do Grecji. Pani kolega z Wrocławia do dnia dzisiejszego nie zwraca mienia związkowego o wartości 400 złotych (nie zakupionego) bynajmniej za pieniądze Komisji Środowiskowej Wrocławskiej. Przejął i zlikwidował dwa profile związkowe WZZ „Walka” na Facebook. SFWM nie było nigdy afiliowane przy WZZ „Walka” co najwyżej przy waszej strukturze chociaż też Komisja Środowiskowa nie podjęła takiej uchwały! Nie było nagonki tylko zapytanie dlaczego klub niby afilowany przy Wrocławiu robi coś w m.st. Warszawa. Co więcej ok. 29 stycznia uczestniczyła Pani w grupie FB „Normalna Walka Antyfaszystowska” gdzie zadała Pani pytanie (załączyć screenshot?): „to zakładamy nową strukturę?” na co Piotr L. odpisał że tak. Dwukrotnie nie odpowiedziała Pani na pytanie czy nadal uważa się Pani za członka związku. I uważa Pani że wykluczona została Pani „wbrew woli” za jakąś „islamofobię?Dalej będzie pani pukać w drzwi szafy z której wylatują zwłoki?
Ewa Agata

Ewa Agata To sa jacys opetani ludzie 🙂. Mieszaja moje wypowiedzi z tym, co sami zrobili. Bede sie modlic za ich opamietanie 😉. Czuwaj.

Piotr Kret

Piotr Kret Haha Wojciech Jendrusiak poczytaj dla odprężenia 😁😁😁

Agata Nosal-Ikonowicz
Agata Nosal-Ikonowicz Wielka szkoda. Organizacje pracownicze, stowarzyszenia, związki zawodowe potrzebują pieniędzy, kontaktów. Ewa Groszewska od nastu lat wspiera pracowników, prowadzi działalność związkową. Myślę, że nasza działalność, przydała się i była konstruktywna. Nie wtrącaliśmy się w tą awsnturę, bo było nam szkoda czasu i nerwów i …. bo milelśmy lepsze zdanie o naszych wieloletnich współtowarzyszach. Że chociaż wiek, to że lata lecą spowoduje, że ludzie okaża się dojrzali. Natomiast kochani działacze zamiast dogadywać się i rozwiązywać konflikty wciągnęli w nie pracowników. Czas chyba pomyśleć o tym, że w każdej działalności trzeba od tych działaczy stronić. Podobnie niestety trzeba stronić od ludzi wyzywających innych na forach internetowych. Chyba że potraficie to naprawić. Póki co strasznie to spieprzyliście kochani. Piszę to do tych osób, które były lub są w Walce, a nie są pracownikami z Puław. Spieprzyliście to.
Dawid Kański

Dawid Kański Kochaj kapitalistę swego jak siebie samego.

Dawid Kański

Dawid Kański Jeśli kapitalista uderzy cię w prawy policzek nadstaw mu i drugi.

Maciej Szy

Maciej Szy A jak rewolucja wybuchnie wasza a wy się nie wylogujecie z Fejsa?:P

Michał Waluś

Michał Waluś I jeszcze pieprzą o tym, że kk w Polsce angażuje się w poprawę bytu Pracowników Najemnych! Jaja sobie robią?!

Maciej Kmak

Maciej Kmak Skoro większość ludzi biednych w tym kraju to praktykujący katolicy a większość niewierzących to liberałowie to jak wy chcecie robić tą rewolucję, skoro ani jedni ani drudzy z różnych powodów do niej nie przystąpią ?

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Ale nie ma z tym żadnego problemu! Naprawdę większość praktykujących Katolików nie ma potrzeby w każdym stowarzyszeniu, związku, w którym uczestniczą narzucać niewierzacej mniejszości wspólnego chodzenia na mszę, czy firmowania tego wydarzenia wspólnym logo. Przecież to jest pomysł PiS-u i narodowokatolickiej prawicy, żeby do wszystkiego użytkowo podłaczyć swoja wiarę (która często z zasadami wiary nie ma nic wspólnego lub nawet im przeczy), a nie ogółu Katolików. Litości. Więcej, ja akurat mam wielka nadzieje, że problem praw mniejszości i wiekszości wierzących i niewierzących zostanie rozwiązany przez robotników znacznie lepiej niż przez polskie państwo, bo ci ostatni sa bardziej racjonalni i nie mają ukrytych intencji.

Maciej Szy
Maciej Szy Kto coś komuś narzucił? Co Pani wygaduje? Ktoś chciał mszy poprosił (nie nikt nie dawał za Bóg zapłać) ktoś sobie życzył poszła informacja czy to sugerowało że ktoś ma iść tam i jak nie jest katolikiem się czuje źle? Mąż jak pod pomnikiem JPII przemawiał na Grzybowskim i cytował encykliki też był taki pryncypialny? Też tak całe dziedzictwo papieża Polaka rozliczył jak tego biednego proboszcza z Ukrainy a co robił a co tam. To co może Okrzeja Żydów z PPS wykluczył bo demonstracja na Grzybowskim się zaczęła wśród ludzi wychodzących ze mszy? Tak boli że wam ludzie na Puławach nie pozwolili robić swoich głupot? Nie będę pierwszy raz od 2005 na pochodzie i kilka osób też.
Maciej Szy

Maciej Szy Stajecie w miejscu debili co pisali że serwując bigos i kiełbaski nad Wisła po 1 maja obraziliście wegetarian. A do Łanów pojadę do proboszcza Mariawitów i poproszę o mszę w intencji rozumu i braku zakłamania na lewicy.

Maciej Szy

Maciej Szy Na Śląsku by co po niektórzy dostali zawału w związku z tym że prawie każda komisja zakładowa organizacji związkowej na kopalniach ma poświęcone sztandary, święto zawodowe to wspomnienie liturgiczne św. Barbary a górnicy by wrócić szczęśliwie na górę oddają modlitwy właśnie św. Barbarze. Oni by ze swymi hasłami powylatywali za bramy zakładów tylko… no najpierw by tam trzeba wejść.

Ewa Agata

Ewa Agata Ci z Solidarnosci sie wciaz modla w kosciołach. Ci z Sierpnia 80 co najwyzej prywatnie.

Maciej Szy

Maciej Szy Pani znawczyni Śląska ze strony Karczm Piwnych: „Komisja Oddziałowa WZZ „Sierpień 80” w Kopalni Węgla Kamiennego „Rydułtowy-Anna” doczekała się własnego sztandaru. Nadany został w sobotę 10 grudnia. Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia go w kościele na Rynku w Rydułtowach.

– Niech ten sztandar przynosi szczęście ludziom, którzy będą się wokół niego gromadzić – mówił ksiądz.”

Paweł Nosal

Paweł Nosal To przykre że poważny działacz z dziesiątków postów i akcji rosnącej organizacji wyciąga jeden do którego może się przyczepić i robi to przy wsparciu elementu, który już próbował aktywnie sabotować działalność związkową WZZ Walka. Dziecinada i wymuszanie istnienia kontrkultury, która wyklucza możliwość skutecznej działalności związkowej jest równie szkodliwa co opurtunizm Solidarności. Tak się robi sekty, a nie ruchy masowe.

Maciej Szy

Maciej Szy Ale powiedzmy sobie szczerze to nie są żadni działacze związkowi/robotniczy. To co oni do związków mają? Autor wątku był we 3 związkach ktoś wie w jego pracy? Pan co pisze o nazistach to był zawsze utrzymankiem. Nowak co szaleje na strajku też nie jest stachanowcem mówiąc grzecznie. Kto jeszcze Julia Floracośtam? Już zarzucała że WZZ „Walka” zdradzi pocztowców z zarządem PP, teraz że ktoś niby z „Walka” jej grozi, produkuje absurdalne hasła, jak coś napiszę na necie nieważne o czym i jej nie pasuje to znowu o Walce. Ewa Agata? Pomińmy milczeniem grzecznie. ateista mazurek co już w 4 miejscach kopiuje pytanie „wymodliliście coś?”. Ktoś jeszcze słucham?

Spokój wszystkie leszcze bo wam po rajtach tak pocisnę że nachy zgubita.

Jan Skoczowski

Jan Skoczowski A tak poza tym chciałem napisać, ze kompletnie nie przeszkadza mi, jeśli ktoś chodzi na msze, pytanie, do czego to inspiruje.

Piotr Wojczyński
Piotr Wojczyński Własnie komentuje cytat St. Isaac the Syrian na Traditionalist i wpadlo mi do glowy ze mogloby się to nadac do tego watku, szczegolnie jesli chodzi o tych „nie tyle wierzacych ale szanujacych” (wiekszosc Polaków zreszta) w tym watku.
Jak nie to keep scrolling 😉
https://www.facebook.com/275893249099770/photos/a.275906702431758.62921.275893249099770/1649626031726478/?type=3&theater
Zarządzaj
Maciej Szy
Maciej Szy Akcja ugrupowania „Polska Społeczna” z której list kandydował Piotr Ciszewski (zresztą i działał tam?) do papieża Franciszka ws. księdza Strzyczka, jest podpis Piotrka pod listem ciekawe? Jak ten list leciał? „Jego świętobliwość jak my walczy z wyzyskiem” HIPOKRYCI http://polskaspoleczna.pl/wp-content/uploads/2015/06/as.png
polskaspoleczna.pl
Maciej Szy
Maciej Szy Usunąłem komentarze poświęcone działaczom z Wrocławia innym niż pani Ewa Agata (co ma niezrozumiałe pretensje) bo mienie związkowe wróciło do związku. Można było tak zrobić od razu i ani słowa by nikt nie napisał o SFWM czy Wrocławiu ni słowa ani na FB ani nigdzie indziej. Jak są gdzieś indziej moje komentarze na ten temat to proszę o info powywalam.
Maciej Szy
Maciej Szy Pani Agata Nosal-Ikonowicz kończąc dyskusję bo jeśli Pani sobie rozmowy nie życzy to nie będę ukrywał że nie jest mi wybitnie przykro ale to perorowanie zasługuje na ripostę. Z jednej strony jest nawoływanie: by „Wymieniając argumenty, z szacunkiem dla drugiej strony, czegoś od siebie nawzajem się dowiadujemy. 🙂” z drugiej za to strony czytam o moich „dziwnych potrzebach” i „zadymach dla zadym”. Jestem faktycznie porywczy w swym tonie bo ta dyskusja nie ma nic wspólnego z wymianą poglądów itp. tylko jest atakiem ale mimo tego nie uczyniłem żadnego osobistego przytyku za to zdefiniowała Pani moje potrzeby (nie znając mnie) w dodatku jako: „dziwne”. Cała dyskusja jest naprawdę atakiem bo podano przykłady a) przemowy Piotra Ikonowicza pod pomnikiem Papieża na pl. Grzybowskim, b) listu pana Łapskiego z ugrupowania pana Ciszewskiego do papieża Franciszka (no chyba że Piotr Ciszewski się odcinął to przepraszam ale nie zasygnalizował dotychczas tego) i nie byli obaj Piotrowie wówczas tacy pryncypialni nie analizowali roli całego pontyfikatu papieża Polaka nie wiem historii papiestwa w sposób jaki domagacie się lustracji życia księdza co odprawił mszę. Naprawdę jak napisałem stajecie w miejscu debili co was krytykowali za kiełbaski po 1 maja tylko wy poprostu działacie z rozmysłem a oni bo są debilami.
Maciej Szy
Maciej Szy Re w Styczniu padła propozycja żeby odbyło się spotkanie w RSS w składzie Piotr Ciszewski , Roger, jakaś Pani była działaczka Wspolnoty Pracy obecnie RSS, jeszcze ktoś z RSS o kierownictwie WZZ „Walka” z których członkiem związku był wówczas tylko Roger. Nikt się nie wplątał w te intrygi i teraz sobie rączkę w rączke idziecie w karceniu nas. Takie są fakty kolejny byt się obronił przed waszym przejęciem. A sugerowanie jakoby rola klasowa jej sprzedajność Solidarności wynikała z kontacji prokościelnych jest tak naciągana bo a) OPZZ prokościelny nie jest a dużo lepszej polityki nie prowadzi b) solidarność równie „prokościelna” była w latach 80 i jej charakter był DIAMETRALNIE inny. I powtarzam w ogóle nie mam pojęcia czemu Agata Nosal-Ikonowicz i Piotr Ciszewski którzy NIE SĄ związkowcami nam dawali lekcje (Piotr Ciszewski pouczał tutaj Piotra Wojciechowskiego szefa 50 osobowej komisji międzyzakładowej) o „nauczaniu ludu” z przyczyn że ktoś poprosił o mszę odprawiono ją gdzieś daleko stąd a warszawka (dużo ludzi poza Konradem Mazurkiem jest tutaj spoza Warszawy?) ponownie próbuje się mieszać w nasze wewnętrzne sprawy. Aha i stajecie też państwo po stronie kogo z tejże debaty (zaraz zalinkuje)? przecież można by tezy Piotra Ikonowicza podpisać stąd jako moje czy WZZ Walka czy innych ludzi od nas a Kańskiego wymienić na Panią albo Ciszewskiego i będzie wypisz wymaluj ta dyskusja: http://www.socjalizmteraz.pl/pl/Artykuly/…
Maciej Szy
Maciej Szy I na koniec (w końcu weekend) obszerny trafny cytat: „wypada zgodzić się z tym, że wielu naszych członków wykazuje się poglądami odbiegającymi od lewicowego kanonu. To zrozumiałe, bo nie przybywają oni z jakiejś lewicowej utopii, tylko z naszego potwornie przeżartego prawicową indoktrynacją społeczeństwa. Zadaniem socjalisty nie jest potępianie i odcinanie się tylko dyskusja prowadząca do politycznej edukacji. To trudne, wymaga wytrwałości i wielkiej dozy tolerancji dla drugiego człowieka. Często dla człowieka prostego, obdarzonego mniejszym kapitałem kulturowym. Ale swoja droga, po co nam ta cała kultura i wykształcenie skoro nie umiemy wykazać się wyrozumiałością dla towarzyszy, którzy błądzą ideowo? Model Partii, o który upomina się Dawid w swoim liście to model Pracowniczej Demokracji, która funkcjonuje już ze 20 lat i poza trwaniem zbyt wiele niestety nie osiągnęła, bo zwykli ludzie nie wytrzymują tak wyśrubowanych kryteriów.” czyli że „mówiąc Ikonowiczem” pani Agata i pan Piotr autor posta promują „model Pracowniczej Demokracji”. I żeby było tematycznie AMEN.
Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Powody, dla których OPZZ jest sprzedajny są po prostu inne. O nich możemy rozmawiać również. Byle nie było argumentów typu, że np. Ciszewski nie jest związkowcem. Skąd się wziął pomyusł na utworzenie związku Walka? Chyba z kręgów działaczy propracowniczej lewicy. Po co ci działacze chcieli utworzyć związek? Bo uważali, że dotychczasowe nie funkcjunują dobrze. Czy są to ludzie, którzy wałaściwie całe swoje dorosłe życie poświęcili walce o prawa ludzi pracy? Nie tylko o swoje ale wszystkich tych, którzy w tym systemie pełnią rolę budowniczych piramid. Ale Ciszewski czy Ewa Groszewska nie zasłużyli sobie, żeby z nimi rozmawiać. Polski Kościół jest konserwatywny.Uważam, że traktuje ludzi pracy w zasadzie tak samo, czyli jako budowniczych piramid, którzy słusznie są właśnie na tym miejscu, na swoim miejscu. Ciekawe czy można zamówić mszę w intencji zlikwidowania nierówności ekonomicznych, a nie tylko skrajnego wyzysku. W intencji sprawiedliwego podziału zysku? Dobrze wiesz, że nie można. Nikt nie domagał się lustracji życia księdza, dla zabawy; to akurat było mocno uzasadnione, bo oni wszyscy mają swoje kazania i jakoś nie widzeli problemu w tym, że likwiduje się zakłady pracy zamiast je postawić na nogi, że jest zalew masowego bezrobocias i zero pomocy społecznej, potem totalny wyzysk, masowe niepłacenie za pracę, itd. Zapytaj mojego męża jak można było zdusić aspiracje strajku i waliki modlitwą wtedy, kiedy ta walka rzeczywiście się toczyła, kiedy szło o to, czym będzie ten kraj po upadku PRL-u. Więc też nie jest wszystko jedno z tego jednego powodu, że Kościół nie kwestionuje porzadku, w którym rządzą pieniądze, pracownik jest gorszym, mającym mniej do powiedzenia człowiekiem. Bo księżą stawiają się w pozycji nauczycieli. I na tych mszach nie namiawiają do walki tylko do pokory. Stąd pytanie o to kim jest ten ksiądz. Bo jeśli jest jakimś wyjątkiem o tej reguły to ok. Gdyby tak właśnie było to po tym wyjaśnieniu skończyła by się cała dyskusja. Ale takiego wyjaśnienia nie ma. I jeszcze jedno, przemówienia Piotra raczej służyły temu, żeby pokazać pracującym ludziom wierzacym, jaki Kościół powinien być ( co wynikało z encyklik Papieża, który w Polsce przez konserwatywny kościól w dużej mierze został odrzucony), żeby przypomnieć o wartościach, które są częścią wiary ale ciągle przez ten kościół są negowane. Nie przypuszczam, żeby Ksiądz miał taki zamiar. To jest właśnie wielka różnica. Że fajnie by było gdybyśmy mogli mieć kiedyś jakiś taki dialog- rozliczenie „lud roboczy”- Kościół, bo jest o czym rozmawiaćv, ale oni przeciez wciąż nauczają, a po pokazie obojętności wobec krzywdy, która się tutaj działa przez ponad 30 lat nie bardzo mają prawo ludzi pracy nauczać, sami mogliby się czegoś od nich nauczyć.

Maciej Szy
Maciej Szy „Ale Ciszewski czy Ewa Groszewska nie zasłużyli sobie, żeby z nimi rozmawiać.” Tak nie zasłużyli sobie przez swoje machinacje i podejście. Jeden był niecałe 2 tygodnie członkiem związku a już uczestniczył w grupie (załączam screena) rozbijającej związek potem miały być jakieś spotkania z nim, z paroma osobami z RSS i jedyną osobą z Walki rogerem którego chcieliście spośród nas wyizolować na temat naszego kierownictwa. To tak jakby ludzie nie z RSS chcieli robić spotkania o kierownictwie RSS mając na celu rozbijanie. Ta druga osoba wysyłała jakąś korespondencje zagranicę wezwana do informacji na jej temat nie odpowiedziała+ dwukrotnie nie odpowiedziała na pytanie czy jest członkiem związku olała Komisję Krajową (gdzie są i ludzie z komisji które później chciałą przeciągać na swoją stronę) próbowała niestety z osobą Pani bliską ponad głową władz prowadzić jakieś rozmowy z naszymi komisjami zakładowymi ale one wyczuły machinacje. Jak chciała być członkiem związku to mogła potwierdzić że jest przedstawiać swoje propozycje nie między nami szmądzić. W dodatku dokonania, wkład pracy na rzecz związku obu osób jest zerowy. Co do reszty wywodu nie będę polemizował bo można by ale w sytuacji gdyby Ciszewski był równie pryncypialny co do listu do papieża a Pani mąż do przemów pod pomnikiem Jana Pawła II cytując jego encykliki. Ja u was nie wiązało się to z refleksjami na temat kościoła en general czy papiestwa to my nie będziemy tego robić racji iż naprawdę skromny człowiek, zaangażowany społecznie, niebogaty za Bóg zapłać odprawił na prośbę członków związku (nie władz szeregowych członków) mszę w zbożnej nomen omen intencji. Tak samo zarzuty o prawicowość w ustach Ciszewskiego który był członkiem związku powstałego równolegle z Walką a którego wiemy jakie poglądy ma kierownictwo pokazują że to tylko seans hipokryzji. Ale bardzo dobrze bo nagle w jednym szeregu stali ludzie jak Piotr, niektórzy ludzie z RSS, syndykaliści czy środowisko co dzialalność taktuje jako zabawę (np. pan Nowak). Tyle i aż tyle.
Zdjęcie użytkownika Maciej Szy.
Agata Nosal-Ikonowicz
Agata Nosal-Ikonowicz To Roger chciał się z nami spotkać. Przyszedł, a my mu powiedzieliśmy, że należy podjąć mediacje w sprawie rozwiązania konfliktu i przywrócenia wartościowych działaczy do związku, który był związkiem przez nas wszystkich wspólnie planowanym, zakładanym, itd. O Twoim światłym kierownictwie nie rozmawialiśmy. Szkoda, że jest ono tak mało światłe. O RSS możesz sobie pisać co chcesz. Twój problem polega na tym, że nie masz na niego i jego rozwój żadnego wpływu, bo myśmy, znając Was tak dobrze budowali go we współpracy z ludźmi pracy a nie z Wami (Wy tzn. grupa, która zawłaszczyła związek, który razem postanowiliśmy założyć i wspierać). Natomiast Wy zakładając związek zwróciliście się do nas z prośbą o współpracę. Potem to Piotr Was zawiózł do Puław, więc przekazał pod Waszą opiekę potencjalnych wtedy jeszcze waszych członków. To ta grupa, z która jesteś związany może jest skłonna robić jakieś spotkania w celu rozbijania. Tak wnioskuję, bo zdarza się, że ludzie myślą, że inni są tacy jak oni sami. My natomiast nie, bo jesteśmy zainteresowani działaniem, poprzedzonym dojrzałą debatą. Nie my chcieliśmy tego spotkania i to Wy je nam zaproponowaliście. I albo celowo mijasz się z prawdą, albo ktoś naopowiadał ci jakichś bredni.
Agata Nosal-Ikonowicz
Agata Nosal-Ikonowicz Szkoda, że Jacek Rosołowski na etapie zakładania tego związku nie powiedział, jaki ma plan co do jego charakteru. To chyba nie było uczciwe. Ale Jacek widocznie od początku postanowił wykorzystać Piotra do swoich celów, a potem nie przejmować się nim. Jak wiesz taka gra to jest do jednego razu sztuka. A już, żeby to było jakoś szczególnie lewicowe to naprawdę trudno powiedzieć. I to wszystko. Tym razem upływające lata nie spowodują w przyszłości, żeby ktokolwiek uznał, że ludzie się zmieniają, dojrzewają. Widać niektórzy nie dojrzewają nigdy.
Maciej Szy
Maciej Szy Kończąc na prośbę związku dyskusję napiszę tylko że mnie żaden Piotr do Puław nie przywoził. Bo byłem zawsze na miejscu.
Maciej Szy

Maciej Szy WZZ „Walka” jest w postulatach ekonomicznych lewicowy bo wszystkie klasowe związki czy te chrześcijańsko-demokratyczne czy komunistyczne czy socjaldemokratyczne czy jakiekolwiek inne takie są z natury ale próbowano nas wciągnąć w kampanię wyborczą (czy podchody do niej) pani Grodzkiej i innych to zostaliśmy faszystami. Nie zrobiliśmy tego nie z przyczyn jakichkolwiek nieobiektywnych dotyczących tej Pani tylko bo nie będziemy robić kampanii wyborczych nikomu. Ps. Bedę wnioskował do związku (który ma takie kompetencje cały czas) by ukryć za jakiś czas dyskusje bo jedyne co ona przynosi to przykrość ludziom którzy z dobrego serca się w dobrym celu modlili.

Antek Kalinowski

Antek Kalinowski To jest prawda. Osraliście równo pracowników tylko za to, że zrobili coś bez konsultacji z ,,przywódctwem”, czyli teoretykami, którzy roszczą sobie prawo do dyktowania robotnikom w jaki sposób mają organizować związki zawodowe. Znam Ciszę i wiem, że nie było to jego intencją, ale reszcie serdeczny chuj w dupę za plucie na ludzi, którzy mieli przecież dobre intencje. Wracać do Nowoczesnej, tam wasze miejsce, łamistrajki.

Michał Sarnicki

Michał Sarnicki Najwięcej zawinili tu awanturnicy pokroju Rosołowskiego i Szymoniak, którzy zrobili wszystko, aby wewnętrznie nas skłócić.

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski Głównym problemem WZZ Walka są nadmierne ambicje liderów, którzy namieszali, bo chcą byc w centrum uwagi, a na związku niewiele im zależy. Ta msza to typowy wybieg aby udawać, że coś się robi podczas gdy robota związkowa leży.

 
WZZ WALKA

WZZ WALKA Piotr Ciszewski proszę napisać w jakim temacie robota związkowa leży w WZZ „Walka”? Kogo imiennie z kierownictwa krytykujesz?

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski Pretensję mam głównie do Jacka Rosołowskiego za rozpętanie całego konfliktu i burzy o w sumie drobne sprawy, co doprowadziło do rozpadu związku w Warszawie. Od tamtego czasu nie widzę żadnej aktywności WZZ Walka w Warszawie.

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Piotr Ciszewski Ja też tak myślę. To bardzo przykre.

WZZ WALKA

WZZ WALKA Piotr Ciszewski o decydowaniu o związku są jego członkowie a nie ty który zaliczyłeś przez 1,5 roku aż trzy związki . 7 kwietnia w Puławach mamy zjazd , zostaną wybrane nowe władze . Poza tym musimy podziękować Nowakowi i tobie za promocje od kilku dni mamy mnóstwo zgłoszeń z całej Polski . Pozdrawiam i kończe dyskusje Jacek Rosołowski.

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Antek Kalinowski Nie wydaje mi się, żebym na kogokolwiek „pluła”. To bardzo słabe nie odpowiadać w dyskusji na argumenty innych a zamiast tego każdą krytykę uznawać za napaść, odpowiadać zawsze obok, nigdy nie na temat. Może zróbcie kilka debat na temat historii walk pracowniczych. Niestety wciąż wszystko się powtarza, więc bardzo warto. Bardzo warto wiedzieć skąd przyszliśmy, do czego dążymy. Inaczej jesteśmy dryfującymi na rzece drewienkami. Robić, robić, dość „dyskusjów”, to bardzo kiepski pomysł na działalność.

Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz Jacek Rosołowski, w niczym nie jesteś lepszy od Piotra Ciszewskiego czy Ewy Groszewskiej. I nie powinieneś sobie przyznawać jakiś większych praw. Nie wiem skąd taki pomysł, że masz prawo wykluczać innych działaczy, sam sobie dawać jakieś lepsze prawa. Te argumenty, które przedstawiasz tutaj są demagogiczne.

Piotr Ciszewski

Piotr Ciszewski Już samo to, że prywatna osoba pisze z oficjalnego konta związku przekazując swoje opinie jako związkowe, pokazuje niestety jak działa ten związek. Jest to dokładnie ten sam model zarządzania, przez który odszedłem z IP, a później ze Wspólnoty Pracy.

Antek Kalinowski
Antek Kalinowski Misza, ale nie uważasz, że Ty też dołożyłeś swoją cegiełkę? Faszystowski związek? Ultrakatolicki? Ja nie wierzę, że Ty wierzysz w to, co mówisz.
Antek Kalinowski
Antek Kalinowski @Piotr Ciszewski To jest norma, że jak fanpage jest prowadzony przez kilka osób to się podpisują pod swoimi komentarzami. Szczerze to nawet mi to odpowiada.
Michał Sarnicki
Michał Sarnicki No bo taka prawda. A wiesz, że chciałem, aby Wszyscy członkowie zostali dołaczeni do listyvdyskusyjnej gdzie Rosołowski i Szymoniak wyrzygiwał swoje hejty, które dzieliły ludzi. Jesteś impulsywny, więc powinieneś zrozumieć moje zdenerwowanie. I proszę Cię żebyś zawierzył sprawdzonym przyjacielom w tej sprawie. Główna wina to osobista ambicja Rosołowskiego – uwierz mi.
 
Antek Kalinowski
Antek Kalinowski @Agata Nosal-Ikonowicz Niezależnie od intencji niestety to robisz. Tworzenie analogii do Solidarności jest bardzo kiepską próbą wyjścia z tej gimnastyki myślowej. Przypominam, że takimi samymi wszetecznymi pomówieniami garstka frajerów z Pracowniczej Demokracji rozwaliła RSS. Bo pozwoliliśmy im dołączyć i zabierać głos, stali się w RSS rozpoznawalni i ze swoim odejściem poszła cała masa ideowych spoko ludzi. Największym zarzutem oczywiście był ,,faszyzm”, który w mniemaniu PracDemu objawia się wszędzie, tym razem chodziło o znajomość Izdebskiego z Piotrem Rybakiem i Pawłem Kukizem. Chcecie zostać tymi łamistrajkami? Debatować można owszem, ale nie wcześniej niż po wyrobieniu sobie określonego planu działania, a przede wszystkim nie najeżdżać ludzi na forach internetowych.
Antek Kalinowski
Antek Kalinowski „Pretensję mam głównie do Jacka Rosołowskiego za rozpętanie całego konfliktu i burzy o w sumie drobne sprawy, co doprowadziło do rozpadu związku w Warszawie. Od tamtego czasu nie widzę żadnej aktywności WZZ Walka w Warszawie.” – To słuszna uwaga, ale nie trzeba używać pretekstów, by ją rozgłośnić. Tematy obyczajowe generują dużo emocji i przyciągają uwagę, ale są złym pomysłem na rozpoczynanie dyskusji o konkretach.
Michał Sarnicki
Michał Sarnicki Antek…przyjdziesz kiedyś punktualnie na akcje? 😉
Antek Kalinowski
Antek Kalinowski @Michał Sarnicki Za bardzo nie znam szczegółów, bo mnie nie było na tej grupie, miałem 2 miesiące bana.
Michał Sarnicki
Michał Sarnicki No właśnie. Dlatego nie bij już poany i nie osądzaj pochopnie.
Antek Kalinowski
Antek Kalinowski Dlatego mówiłem, że poruszanie tematów od tej strony nie jest dobre, bo jak widzę takie złośliwe m*ndy jak Mazurek czy jakiś tam Chinaski idi*ta to od razu mi się robi niedobrze.
Piotr Ciszewski
Piotr Ciszewski Antku, na prawdę cała sprawa z mszą to drobnostka wobec tego co działo się w Walce. Nie czas i miejsce tu aby to wyciągać. Najkrócej mówiąc nie godziliśmy się aby być czyimiś pionkami i popychadłami.
A co do profilu związkowego, jeśli ktoś wpisuje w komentarzach cokolwiek pod nazwą związku, to ogólnie przyjętą zasadą jest to, że wyraża zdanie organizacji, a nie Jana Kowalskiego czy Jana Nowaka.

 
Barbara Rosołowska
Barbara Rosołowska A może przypomnieć ci Piotrze jak broniłam ciebie, kiedy byłam w KK w IP przed kolegami anarchistami, którzy nie chcieli ani ciebie, ani kolegi Sarnickiego, nazywali was trolami i teraz przyznam im rację.
Jeżeli chodzi o profil Walki to zawsze wyrażamy zdanie ogółu a nie pojedynczych ludzi, nie ukrywaliśmy nigdy swoich poglądów, o czym mogłeś się przekonać na spotkaniu w Warszawie.
Agata Nosal-Ikonowicz

Agata Nosal-Ikonowicz I jeszcze jedno, powoływanie się na teologię wyzwolenia, w sytuacji, w której bez komentarza przechodzi promowanie „idei”, haseł, które pojawiają się na innych profilach związanych ze związkiem, o charakterze czysto endeckim jest bardzo naiwne. I jeśli o tym się nie próbuje szczerze rozmawiać poza forum publicznym to złudzenia, że coś pójdzie w jakimś dobrym kierunku są fantasmagorią.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „MSZA PO NOWEJ RADYKALNEJ LEWICY

 1. GN pisze:

  „…bo jestem katoliczką jak większość członków związku…”

  🙂

 2. deciminyan pisze:

  No pięknie 🙂 dziękuję, poprawiam!

 3. A.W pisze:

  W kwestii formalnej bo wstępu opisującego żeglowanie samotnego statku DP w formie historii WKP(b) to lubię bo podoba mi się język:

  „Na listach wyborczych PPP robotnicy byli kwiatkiem do kożucha.”

  Naprawdę może w Wawie popatrzcie sobie na listy gdzie nie było w regionie radykalnej lewicy to całe listy były złożone z członków Sierpnia 80 ze Śląska. Wiele to nie zmienia ale jak się stawia tezy to warto sprawdzić.

  Cały projekt PPP upadł w wyniku pewnych tendencji jasnych dla wszystkich+ polityki trockistów na wpieprzanie obyczajowych bzdur nie radykalizowanie robotników w kierunku socjalistycznym.

 4. W.B. pisze:

  Po części mogę się z tym zgodzić. Na tle list innych ugrupowań politycznych PPP-owska wyróżnia się. Niemniej należy odróżnić działaczy związkowych od aktywnych politycznie robotników. Z tym krucho. Ostatecznie można utożsamiać aktyw robotniczy ze związkowym. PZPR na tym też się przejechała.

 5. A.W pisze:

  Świadomi działacze polityczni-robotniczy to był margines ruchu jeśli chodzi o liczebność a wynika to z tego że lewica jest w dużej mierze drobnomieszczańska a potencjalny do radykalizacji aktyw robotniczy traktuje z góry z klasową praktycznie wyższością.

 6. A.W pisze:

  A tak z ciekawości WB,

  Czy uważasz że dojdzie do ewidentnej irrydenty grantowców (ongiś socjalizm.org) tylko tym razem w formie rywalizacji (redakcja WR) przeciwko: pełzająco powstający Czerwony Front czy po prostu to cienkie bolki podziałają głównie w necie i nie powstanie taka struktura jak socjalizm.org?

 7. Pogromca Mitów pisze:

  aktywnie politycznie robotnicy ≠ nawet socjalizm, a co dopiero komunizm.

 8. W.B. pisze:

  Przy takim znaku równania nie obstawał nawet, wynoszący na piedestał „nacjonalizm robotniczy” Zbigniew M. Kowalewski. Oczywiście w związku o solidarnościowym rodowodzie aktywni politycznie robotnicy trafiali się choćby wśród zwolenników KPN itp. prawicowo-populistycznych formacji, których wpływy w WZZ „Sierpień’80” i PPP były faktem. Kowalewski liczył na B. Ziętka, bez którego pomysł przestawienia PPP na nowe tory nie miał racji bytu. Aktyw związkowy nie okazał się jednak aż tak plastyczny jak Ziętek. Stąd raptowne hamowanie i zwinięcie politycznego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *