SOK Z ADWERSARZY

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Będzie już dwa lata, jak Piotr „Cisza” Ciszewski rozprawił się z „salonową lewicą” http://lewica.pl/index.php?id=31113&tytul=Piotr-Ciszewski%3A-Pustka-salonowej-lewicy. Wycisnął cytrusy i ogórki – Andrzeja Ledera, „Krytykę Polityczną” i partię Razem – o SLD i „Nowoczesnej” nie zapominając. Dziś może pławić się we wspólnej charyzmie wraz z Ikonowiczem, popijając sfermentowany sok z adwersarzy – przy tym nie zakąszając. Salony opustoszały. Pustkę wypełnił nabrzmiały członek rady i przewodniczący Ruchu Sprawiedliwości Społecznej – jego kompan i imiennik  http://krytykapolityczna.pl/kraj/ikonowicz-w-polskim-rzadzie-jest-miejsce-na-rasiste/.

Ten niebywały sukces nowej radykalnej lewicy został już właściwie skonsumowany – w przyszłych wyborach do Sejmu RP Ruch Sprawiedliwości Społecznej wraz ze wspierającymi go związkami zawodowymi odbierze palmę pierwszeństwa salonowej lewicy – 33 procent głosów ma murowane.

Odrzućmy sondaże, które kreują alternatywną rzeczywistość!

Charyzmatyczni liderzy nowej radykalnej lewicy idą po swoje. „Mozolna, mało efektowna, ale codzienna walka o budowę ruchów społecznych” wyeliminowała z gry „oświeconych agitatorów”, jak i z prawa, tak i z lewa sceny politycznej. Postulowany przez Piotra Ciszewskiego lewicowy populizm i „powrót do modernistycznych korzeni” stał się faktem. Odrodził się podczas strajków, okupacji budynków, akcji bezpośrednich, a nie w akademickich debatach.

Tylko Moskwa została w rękach łysych, którzy z pracą i poprawnością polityczną byli na bakier.

Tam podciągnęły wraże szwadrony. Gdyby nie ten aspekt – świat byłby już poukładany. W 2014 r. łysi z „The Last Resort” z czubami na głowach sięgnęli po Ukrainę.

Trza było kontrować – stąd gra „Ciszy” na Łukaszenkę, a „Zmiany” na Putina.

Rock Against Communism rusza i prawdziwych socjaldemokratów, w rodzaju Wojtka Orlińskiego. Trwa moda na antykomunizm, antybolszewizm i antyleninizm (patrz: W. Orliński „Leninizm i liberalizm” http://wo.blox.pl/html). Sok z komuny każdy może wyciskać.

W tej atmosferze podobno nie wypada wyciskać go z „marksizmu-leninizmu”. Dlatego poststalinowcy uznali nas za oszczerców – stąd wykluczenia i bany (kolejny dla mnie na grupie Kilka porad, dzięki którym twój komunizm będzie lepszy).

 

Włodek Bratkowski

9 stycznia 2017 r.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „SOK Z ADWERSARZY

 1. Jak leninizm... ukradł rewolucję... prawdziwym Polakom. pisze:

  Leniniści przede wszystkim są „kapitalistami”, gdyż tak naprawdę wzięli kasę od… niemieckiego sztabu generalnego i wspierali swoje „żydowskie fantazje” o zapanowaniu nad światem.
  Jedynymi socjalistami, tymi prawdziwymi była PPS z Pużakiem, Niedziałkowskim czy Limanowski na czele… Ta PPS, z takimi działaczami, „gotowała się do rewolucji proletariackiej”, szczerze flirtowała z światopoglądem marksowskim, ale porażka ACz… przyczyniła się do tego, iż pozwoliła sobie odstąpić od… rewolucji proletariackiej. Wcześniej zawiedli tą PPS ci działacze, którzy powołali PPS-Lewicę, srogo ją zawiedli, bo choć byli też „prawdziwymi patryotami” wręcz „Polakami takimi jak wszyscy”, zdecydowali się na „zdradę”, chcąc współpracować z „barbarzyńcami pokroju rosyjskich towarzyszy”. Gdyby „nie ich zdrada”… losy prawdziwej rewolucji, prawdziwie polskiej inaczej mogłyby się potoczyć. Nie doszłoby nawet do „napaści”, zresztą nieudanej, ACz.
  I tak leninizm powstrzymał „komunistów” czyli socjaldemokrację w krzewieniu przez nią prawdziwej rewolucji, z… żółtymi związkami zawodowymi. Ku uciesze niemieckiego sztabu generalnego i Litwiaków reprezentujących „całych Żydów”, „nihilistycznie” „dezorganizujących aspiracje Polaków”. O tym powinni pamiętać wszyscy… łącznie z stronnikami „dyktatury proletariatu” jak i „jeszcze prawdziwszej socjaldemokracji” w stylu… Eisenhowera…

 2. antyziom pisze:

  ty leninizm co ty pierdolisz ty sie slysysz

 3. antyantyziom pisze:

  Nie slyse sie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *