100 LAJKÓW NA STULECIE

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Według najnowszych oficjalnych badań socjologicznych w stulecie Rewolucji Październikowej 92 proc. Rosjan odrzuca obecnie rozwiązanie rewolucyjne, 30 proc. nie wyklucza, zaledwie 5  – pewnie przede wszystkim gorących sympatyków „Rewolucji Godności” – już dziś stawia na takie rozwiązanie https://vz.ru/news/2017/10/11/890504.html. Przy tym 45 proc. odnotowuje pozytywny wpływ stuletniej poprzedniczki – tyleż prezentuje odmienne zdanie. 82 proc. wciąż opowiada się za Putinem.

Zwolennicy Putina tryumfują – ci od magii i wielkich liczb, w rodzaju Władimira Sołowjowa i ci od „czerwonego projektu” Dmitrija Kulikowa czy Siergieja Kurginjana.

Moje gratulacje.

Kremlowscy spece od technologii politycznych są pewnie w ekstazie. Lewica przycichła – jedni wieszczą rychłą faszyzację Rosji, skoro ruch robotniczy nie nadąża (Aleksander Batow), inni –  jak choćby Borys Kagarlickij – ostatecznie niczego jeszcze nie przesądzają, choć w gruncie rzeczy wprost nie kwestionują racjonalności ponurej perspektywy. Wszyscy zdają sobie sprawę, że w 100 rocznicę rewolucja Rosji nie zagraża.

Артподготовка Wiaczesława Malcewa https://www.youtube.com/user/artpodgotovka/videos trafiła w próżnię – teraz facio z Europy Zachodniej nadaje. Na polu pozostał jeszcze nieco poobijany i skrępowany Nawalny, choć szczyt jego popularności wydaje się, że jest już za nami.

To nie znaczy, że obecny model rozwoju Rosji nie został już wyczerpany. Stąd w rosyjskich mediach nasila się walka o radykalne odgórne zmiany, w którą włączył się nawet znany posttrockista prof. Aleksander Buzgalin. Tylko polscy neostalinowcy w rodzaju Mateusza Cichockiego przestawiają Rosję pogrążoną w kryzysie i zastóju jako wzór godny naśladowania, wybijając takie oto przypadki:

Mateusz Cichocki

11 października o 07:11

Zdjęcie użytkownika Отечественное Машиностроение - Russian Mechanical Engineering.
Pomijając już udział zachodniego kapitału – CO Z „ZIŁEM”?
Znalezione obrazy dla zapytania Завод имени Лихачёва фото
Znalezione obrazy dla zapytania Завод имени Лихачёва фото

„ZIŁ” w likwidacji. To nie jest odosobniony przypadek. W łeb takiemu kretynowi strzelić – to mało. Pewnie się chłopak przedźwigał. Pozostali polscy neostalinowcy poszli jego śladem – bredzą coś od rzeczy na YouTube i facebooku. Ukraińskim też na mózg padło – z robotnikami porozumiewają się na „łacinie”.

Przynajmniej z robotnikami trzymają sztamę. Mniejsza o zdołowany fason. Czas zatem na tych zgliszczach na zmianę stylu i… czary – ostatecznie mogą być importowane – dla przykładu z Francji. ŁĄCZNIK – KAŁASZNIKOW – słowo-klucz, jak abrakadabra – symbol powojennych rewolt XX wieku.

Jeśli Rosja jeszcze nie rusza – niech będzie Marsylia ze względu na polskie napisy:

Kręćmy dalej.

Plan na facebooku już wykonany – 100 lajków na STULECIE.  Ciężka przeprawa. Tym felietonem otwieram drugą setkę.

Ma się rozumieć z Wami.

Nieco wkurzony – nie zdołowany, jak przed lotem podlotek nim rozpostarł skrzydła.

Włodek Bratkowski

14 października 2017 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jaja jak czerwone berety, Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *