ARIERGARDA PODCIĄGA

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Wreszcie z mgły wyłoniła się ariergarda, a konkretnie grupa łącznikowa Piotra Ciszewskiego, który na swym profilu na fejsie obiecał, 6 lipca, że „wraca do publicystyki” i zaczął od Trumpa i… rozliczania post-trockistów.

Piotr Ciszewski
Piotr Ciszewski Problem w tym, że post-trockiści organizujący protest, mimo że teoretycznie „radykalni” to taki sam oportunizm jak ci od transparentu. Prędzej oskarżą cię o popieranie PiS niż debilom odbiorą trans.

Tym samym zainicjowane przez Dawida Kańskiego rozliczenie protestów lewicowej rodzinki w obliczu warszawskiej wizyty Trumpa pod hasłem krytyki tego oto transparentu partii Razem:

Zdjęcie użytkownika Dawid Kański.

zostało przez Ciszę ukierunkowane, by tak rzec, właściwie.

 

TO WIĘCEJ NIŻ WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.

Dodajmy do tego, że popularny w środowisku Cisza już wcześniej wyrażał chęć zwrócenia się w kierunku, powiedzmy to otwarcie, wschodniej granicy Polski – Rosji, Ukrainy i Białorusi. On też, jako „czerwono-czarna historia” zapowiedział konferencję w 100-lecie Rewolucji Październikowej pod hasłem udziału Polaków w tejże.

A to, że się, delikatnie mówiąc, nie znosimy – jakież ma znaczenie? Komu wadzi trochę szorstkości? Mamy nadzieję, że to nie będzie trudna męska przyjaźń a la Miller – Kwaśniewski. Nie ważne jak się zaczyna – ważne jak się kończy.

Włodek Bratkowski

8 lipca 2017 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „ARIERGARDA PODCIĄGA

  1. Abel pisze:

    W środę rozruchy przy parlamencie w Caracas. Od piątku palące się barykady w Hamburgu, a co na dyktatura.info? … wiadomości z lokalnego podwórka, gdzie jakiś pomylony „nacjonal-komunista” organizuje jakąś tam konferencję. Kogo to w ogóle obchodzi?

  2. Marcin Brys pisze:

    Do Abel:
    Kto by się takimi zajściami fascynował. DYKTATURA czeka na ruch wielkoprzemysłowej klasy robotniczej a ta siedzi w ciepłych kapciach i ogląda mydlane opery. Zresztą tu nie chodzi o walkę z imperializmem a o zawiązanie dyktatury proletariatu. Może kiedyś się to uda, w końcu wiara czyni cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *