NA ŚMIERĆ TUBYLCA

Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Wczoraj rano w Donbasie w zamachu zginął Michaił Tołstych, dowódca batalionu „Somali”, nie tylko wśród swoich znany jako „Givi”. Pewnie bym o tym nawet nie wspomniał – ileż to już śmierci w tej wojnie domowej, jakież znaczenie ma śmierć tubylca z Iłowajska? – gdyby nie skala rażenia – wypaliła ona już piętno nawet na polskiej radykalnej lewicy. W gronie samo piętnujących znalazł się znany duet Paweł Michał Bartolik i Paweł Szelegieniec, który jak przystało na speców w tym temacie nie włada żadnym z dialektów tubylców.

Oto ich pieśń radosna:

Sczezł Giwi, chwała Ukrainie!
Marcin Egzaminowany Podkuwacz Koni
Marcin Egzaminowany Podkuwacz Koni Padają jak muchy 🙂
Pawel Michal Bartolik
Pawel Michal Bartolik Motorola poskarżył się kanonicznemu prawosławnemu Chrystusowi, że kamrat nie dość jeszcze go po śmierci opiewał. I kanoniczny prawosławny Chrystus rozgniewał się, i pieprznął na owego kamrata gromem z jasnego nieba.
Paweł Szelegieniec
Paweł Szelegieniec Co to za jeden dokładnie?
Pawel Michal Bartolik
Pawel Michal Bartolik Jeden z bliskich kamratów zabitego w październiku ub.r. Arsenija „Motoroli” Pawłowa, dowodził batalionem „Somali”, miał chyba dość ważny udział w doprowadzeniu do okrążenia żołnierzy ukraińskich w 2014 r. w kotle iłowajskim, później w świetle kamer znęcał się nad jeńcami – cyborgami broniącymi lotniska w Doniecku. Chwalca Stalina, szowinista wielkoruski, świr i megaloman, w przeciwieństwie do wielu innych komendantów separatystycznych, w tym Motoroli, pochodził z Ukrainy i nawet ksywkę miał z armii ukraińskiej. W każdym razie definitywnie zakończył błyskotliwą karierę, taki szpas…
Paweł Szelegieniec
Paweł Szelegieniec Swoją drogą, może warto byłoby sprawdzić, czy ci co teraz giną to nie jest tylko jedna z frakcji w „noworosyjskim” rządzie. Bo to moze sporo wyjaśnić, ze to nie robota SBU tylko jedna frakcja wyzyna drugą.
Pawel Michal Bartolik
Pawel Michal Bartolik Każda wojna ma swoje paradoksy. Moim zdaniem prikaz mógł iść i z Moskwy, i z Kijowa, jednego ani drugiego nie można wykluczyć, a jeśli ktoś uważa, że się mylę oraz umie, chce i ma czas to wyjaśnić, niech przedstawi polemikę.
Paweł Szelegieniec
Paweł Szelegieniec jak zabito tego ZGiwi?
Pawel Michal Bartolik
Pawel Michal Bartolik W jego kwaterze/biurze, 6:12 rano, czytałem o miotaczu płomieni oraz granacie, w każdym razie zginął na miejscu, a pomieszczenie dosłownie całe spalone, tu filmik proseparatystycznego reportera z miejsca zdarzenia. https://www.youtube.com/watch?v=TjLmwPO5goA&feature=youtu.be
Paweł Szelegieniec
Paweł Szelegieniec Motorola był pod kim?
Pawel Michal Bartolik
Pawel Michal Bartolik Gubię się w tej separatystycznej hierarchii, szczerze mówiąc, wiele się tu zmieniało, trudno powiedzieć, na ile była ona sformalizowana, a na pewno nie była nigdy zbyt transparentna, to ostatnie wykluczała choćby rola Kremla w tym pseudopowstaniu. Dlatego nie umiem odpowiedzieć w sposób satysfakcjonujący ani nawet niesatysfakcjonujący na to pytanie.
Paweł Szelegieniec
Paweł Szelegieniec Bo wiesz o co mi chodzi. Jeżeli kasuje się jedną frakcję to wyraźnie będziemy w stanie określić kto stracił lub traci wpływy. I powinno to być widocznie nie tylko na poziomie batalionów wojskowych, ale też hierar4chii rządowej. Oczywiście zaraz wszystkie analizy może szlag trafić, jak „frakcja zabijana” weźmie odwet i pokaże pazurki.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „NA ŚMIERĆ TUBYLCA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *